Remont dachu - czy to się opłaca

Dach to najważniejszy element każdego domu. Dobry dach to bezpieczeństwo mieszkańców i ładny wygląd budynku. Czy warto zatem remontować stary dach, czy lepiej zainwestować w nowe pokrycie? 

Remont dachu

Przed przystąpieniem do remontu dachu należy ocenić jego stan i przeliczyć koszty. Niestety inwestowanie w stary dach najczęściej okazuje się inwestycją nietrafioną. Naprawianie starego poszycia dachowego wystarcza zaledwie na jakiś czas. Dach połatany w jednym miejscu w niedługim czasie może zacząć sprawiać kłopoty w innym. Do tego dochodzi również częsty problem z rynnami i miejscami wrażliwymi, jak np. obróbką kominów. Warto więc rozważyć wymianę całego pokrycia dachowego na nowe. Wciąż jeszcze spotykamy domy kryte azbestem. Takie pokrycie dachowe jest bardzo niebezpieczne dla mieszkańców i dla środowiska. W takiej sytuacji bezwzględnie należy wymienić dach na nowy.

Nowy dach – co wybrać

Wymiana dachu to duża inwestycja, dlatego warto dobrze zapoznać się z ofertą rynkową i sprecyzować swoje oczekiwania. Dach to bowiem nie bibelot, który w każdej chwili można wymienić, gdy się znudzi. Dach powinien być ładny i solidny jednocześnie. Powinien pasować do designu całego budynku i stanowić z nim całość estetyczną. Blachodachówka to bardzo popularny materiał na nowoczesne domy, jak i te w starym stylu. Dlaczego blachodachówka jest tak często wybierana przez klientów? Wynika to z jej wielu zalet. Blachodachówka jest materiałem bardzo lekkim i dlatego można ją stosować na stare budynki bez obawy o uszkodzenie konstrukcji. Wybór kolorów blachodachówki jest duży, dzięki czemu zaspakaja gusta większości. Kładzenie dachu z blachodachówki jest łatwe i szybkie, dzięki czemu remont nie trwa długo. Sama blachodachówka jest materiałem bardzo trwałym, dlatego dobrze zrobiony dach może służyć i wyglądać ładnie przez wiele lat. Blachodachówka jest odporna na zmiany warunków atmosferycznych czyli deszcz, mróz i słońce. Jeśli kryjemy dach bardzo starego budynku o wartości historycznej lub dom zbudowany w starym stylu, można pokusić się o wybór blachodachówki karpiówki. Dach z tego materiału utrzyma styl starego domu, a domom stylizowanym na starsze doda kilku lat.

Alternatywnym dla blachodachówki rozwiązaniem jest blacha trapezowa, która jest równie trwała. Kiedyś kojarzona była tylko z budynkami gospodarczymi i dużymi halami. Dzisiaj coraz częściej wykorzystywana jest jako pokrycie dachu budynków mieszkalnych. Wynika to z ulepszeń, jakie firmy wprowadziły przy produkcji blachy trapezowej. Blachę trapezową można nabyć w różnych kolorach i o różnej szerokości profilu. Jest ona równie trwała co blachodachówka, a jej niska cena jest nieadekwatna do jej wysokiej jakości. Zarówno dach z blachodachówki, jak i z blachy trapezowej to bardzo dobra inwestycja na lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here