Prosty sposób na świetną zabawę!

Za oknem wieje wiatr i pada deszcz, w taka pogodę nie trudno o przeziębienia. Jako rodzice mamy wtedy podwójny kłopot. Po pierwsze martwimy się o zdrowie naszych dzieci, nie chcemy by bez potrzeby chorowały, więc często rezygnujemy z aktywności na zewnątrz i bardzo dużo czasu spędzamy wspólnie w domu. Po drugie nie chcemy by czas spędzony w domu oznaczał jedynie oglądanie telewizora lub grę na konsoli. Oczywiście na to również może znaleźć się czas, nie chcemy jednak, by były to najczęstsze domowe zajęcia.
Oczywiście świetnym pomysłem na wspólne spędzanie jesiennych i zimowych popołudni i wieczorów są wszelkiego rodzaju gry: planszowe, logiczne, strategiczne, karciane jak również czytanie książek, zabawy w teatr. Są jednak zabawy szczególnie chętnie wybierane zarówno przez rodziców jak i dzieci, to zabawy manualne, na które potrzeba więcej czasu niż na inne formy aktywności, dlatego jesień i zima są ich sprzymierzeńcami.
Jedna z ulubionych zabaw manualnych to zabawa masą solną! Masa solna jest prosta w przygotowaniu, tania, bezpieczna a do tego daje nam nieskończenie wiele możliwości.
Jak się robi masę solną? to naprawdę nic trudnego, wystarczą:
1. jedna szklanka maki
2. jedna szklanka soli
3. pół szklanki wody
Jak się robi masę solną utwardzoną i bardzo wytrzymałą? oto przepis:
1. jedna szklanka maki
2. jedna szklanka soli
3. dwie łyżki kleju do tapet
4. woda
Z tak przygotowanej masy solnej możemy tworzyć przeróżne cuda: ozdoby do domu, ozdoby świąteczne, prezenty dla dziadków i wiele innych. Już samo przygotowanie masy solnej jest świetna zabawą, szczególnie, jeśli zaplanujemy od razu co z niej zrobimy i przygotujemy masę dedykowana pod konkretne wyroby, kolorowa i błyszczącą.
Jak się robi masę solną błyszczącą i kolorową? do podanych wyżej składników trzeba dodać farbę (może być plakatówka lub tempera), można również dodać sypkiego, drobnego brokatu. Przygotowując taką masę, warto bezbarwną bazę podzielić na kilka części i na końcu do każdej dodawać inny kolor lub brokat.
Dobrej zabawy!

www.wizjatv.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here