Grypa żołądkowa

Są takie choroby, które są wyjątkowo uciążliwe. I chociaż nie trwają długo, to jednak są przykre i bolesne. Do takich chorób zalicza się grypę żołądkową, która przychodzi bardzo niespodziewanie. Jest ona wywoływana przez rotawirusy. Trwa ona zaledwie dzień dwa, ale jej przebieg do najprzyjemniejszych nie należy. Towarzyszą jej wymioty, biegunka i złe samopoczucie. Przy tej chorobie można się poważnie odwodnić, trzeba bardzo dużo przy tym pić i do tego wspomagać się elektrolitami.
Co to jest rotawirus?
Nie każdy tak na prawdę orientuje się, co to może być ten rotawirus, który wywołuje grypę żołądkową. Otóż rotawirusy przenoszą się drogą pokarmową i najczęściej atakują niemowlęta i małe dzieci. Dlatego jak się małe dziecko, to można go zaszczepić na rotawirusy, w ten sposób uchroni się go przed bolesną biegunką i wymiotami, które mogły by poważnie nadwyrężyć jego zdrowie. Te szczepienia są bardzo popularne i wielu rodziców, decyduje się na zaszczepienie swojego niemowlaka.
Warto wystrzegać się rotawirusów, stosując odpowiednią profilaktykę. Trzeba pilnować higieny u małych dzieci i przede wszystkim unikać zarażonych osób, które mają grypę żołądkową. Dzieci są szczególnie podatne na takie choroby i bardzo szybko mogą się zarazić.
Jak więc widać grypa żołądkowa jest męcząca dla dorosłych a dla dzieci tym bardziej. Dlatego jeśli można jej uniknąć, to warto unikać miejsc, gdzie mogą być chorujące osoby na tą chorobę. A jeśli już choroba kogoś dopadnie, wówczas należy mocno się nawadniać.

www.wpudrze.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here