Gdzie jest taniej

Z jednej strony rośnie popularność sklepów internetowych – kupujemy w nich ubrania, buty, sprzęt elektroniczny, różnego rodzaju gadżety i ozdoby, niektórzy także robią zakupy spożywcze online. Wciąż jednak żyją i mają się dobrze sklepy fizyczne (chociaż oczywiście nie wszystkie). Najlepiej radzą sobie sklepy spożywcze i odzieżowe, ale nie tylko. Można powszechnie spotkać się z opinią, że w Internecie jest taniej, jednak jak jest w rzeczywistości? Gdzie zrobimy zakupy taniej – w fizycznym sklepie czy w Internecie?

Mniejsze koszty prowadzenia działalności oznaczają niższe ceny

Istnieją sklepy, które mają tylko lokalizacje fizyczne, takie, które działają tylko w Internecie, jak i takie, które połączyły ze sobą oba te światy. Nie da się ukryć, że większość małych sklepów nie decyduje się na otwieranie fizycznych lokalizacji – jest to dla nich po prostu nieopłacalne.

Działalność w Internecie też oczywiście wiąże się z pewnymi kosztami (wynajmem powierzchni magazynowej, transportem, zatrudnieniem pracowników magazynów), aczkolwiek wynajem przestrzeni na sklep, prąd i inne rachunki oraz zatrudnienie sprzedawców to większy wydatek, który może się po prostu nie zwrócić. Zainteresowanie sklepami fizycznymi maleje, zwłaszcza, jeśli nie znajdują się one w galerii handlowej, a na przykład gdzieś w okolicach rynku miejskiego.

Mniejsze koszty działalności oznaczają możliwość zaoferowania klientom niższych cen i zwiększenie popytu, przy jednoczesnym powiększeniu własnego zysku. Dlatego też przez Internet często za dokładnie ten sam przedmiot zapłacimy mniej niż w sklepie fizycznym – nawet, jeśli mowa o sklepie internetowym i fizycznym tej samej marki.

Więcej tego typu ciekawostek znaleźć można tutaj: http://amv.com.pl/.

W sklepach stacjonarnych również można znaleźć dobre promocje

Fakt, że w Internecie z reguły (jednak nie zawsze) jest taniej, nie oznacza, że w sklepach stacjonarnych nie ma dobrych promocji. Przeciwnie – niekiedy mogą one być bardzo atrakcyjne, z uwagi na fakt, że mocno przeceniane są na przykład produkty z ekspozycji, które mają jakąś rysę czy zadrapanie, a poza tym są pełnowartościowe. Tanie bywają też końcówki kolekcji czy po prostu produkty, których firma chce się jak najszybciej ze stanu pozbyć.

Artykuł powstał we współpracy z portalem http://amv.com.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here