Wypadanie włosów spowodowane hormonami

Zaburzona gospodarka hormonalna niestety odbija się na całym organizmie, a nieleczona może prowadzić nawet do przykrych w skutkach konsekwencji, dlatego tak ważne jest, aby szybko zdiagnozować problemy i podjąć odpowiednie leczenie, które doprowadzi do wyrównania poziomu hormonów. Bardzo często zdarza się, że wypadanie włosów hormony to jeden ze skutków wspomnianej wcześniej zaburzonej gospodarki hormonalnej. Na całe szczęście w dzisiejszych czasach, jak najbardziej można sobie z tym poradzić za pomocą odpowiednio dobranych lekarstw oraz naturalnych wspomagaczy.

Jakie hormony odpowiadają za wypadanie włosów?

Niestety, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, za wypadanie włosów w głównej mierze odpowiadają hormony płciowe. Włosy stają się słabsze i mają większe skłonności do wypadania u osób, które posiadają zbyt dużo testosteronu w swoim organizmie, dotyczy to, zarówno panów, jak i kobiet, ale i u kobiet, które mają za dużo estrogenu, który może gwałtownie zachwiać się po ciąży lub w okresie wchodzenia w menopauzę. Hormony a wypadanie włosów to jedna z częstszych dolegliwości, z którą pacjenci zgłaszają się do ginekologa lub dermatologa. Warto też udać się do trychologa, czyli specjalisty od włosów, który oceni także całą strukturę włosa oraz skóry głowy i z całą pewnością także zaleci jakieś rozwiązanie, które pomoże uporać się z tym mało estetycznym problemem.

Hormony a wypadanie włosów, czyli dlaczego tak się dzieje?

Wiedząc już jakie hormony odpowiadają za wypadanie włosów, warto zastanowić się, w jaki sposób można skutecznie wyrównać ich poziom w organizmie. Na pewno w każdym takim przypadku koniecznie należy udać się do lekarza, który dobierze odpowiednie środki farmakologiczne. W tym przypadku kiedy wypadanie włosów hormony idą w parze, na pewno będzie trzeba przemyśleć terapię hormonalną, ponieważ każde zachwiania w tej strukturze są po prostu niebezpieczne dla całego organizmu. Odpowiednio wcześnie rozpoczęte leczenie jest w stanie przywrócić gospodarkę hormonalną do pierwotnego, pozytywnego stanu. Oczywiście dobrym pomysłem będą też środki naturalne, choć należy pamiętać, że mogą być one stosowane jedynie wspomagająco, ale nigdy nie mogą stanowić samodzielnej terapii, ponieważ problemy hormonalne to dość skomplikowana, a także i poważna przypadłość zdrowotna.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://www.drturowski.pl/blog/pl/wplyw-hormonow-na-wlosy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here