włosy
fot.: pexels.com

Ekstremalne koloryzacje, korzystanie z suszarki bądź prostownicy, nieodpowiednia pielęgnacja i wiele innych. Oto kilka z powodów, dla których włosy stały się suche, kruche i matowe. Maksymalnie zniszczone włosy trudno odbudować, aby przywrócić im dawny blask. Nie jest to jednak niemożliwe. Co więc należy zrobić, aby uratować zniszczone włosy?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/spalone-wlosy-mozna-jeszcze-uratowac/

Określ stan swoich włosów

Aby można było podjąć jakiekolwiek działania regeneracyjne, należy określić jaki jest dokładny stan włosów. W tym celu można się udać do fryzjera, który przy okazji zetnie najbardziej zniszczone ich części. Warto pamiętać, że ścięcie końcówek czy też niektórych pasm włosów jest konieczne, gdyż inaczej zniszczenia będą się przenosić na ich górne partie.

Po tym, jak się już otrzyma informacje na temat stanu swoich włosów, należy zrezygnować z czynności, które nie służą ich kondycji. Jeżeli nie zrezygnuje się np. z rozjaśniania włosów, suszenia ich czy stosowania nieodpowiedniej pielęgnacji, plan regeneracji i odbudowy włosów z pewnością nie przyniesie oczekiwanych efektów.

Intensywna pielęgnacja odżywiająca

Chcąc uratować zniszczone włosy, należy postawić na ich maksymalne odżywienie i regenerację. W tym celu, należy regularnie korzystać z bogatych w składniki odżywcze masek lub odżywek do włosów. Aby pielęgnacja przyniosła zadowalające efekty, powinno się tego rodzaju preparaty nakładać na włosy nawet kilka razy w tygodniu.

Zniszczone włosy wymagają odpowiednich składników odżywczych. Właśnie dlatego, odpowiednie produkty to takie, które w swoim składzie posiadają: proteiny – będące podstawowym budulcem włosów; substancje nawilżające; emolienty oraz oleje roślinne.

Regeneracji włosów sprzyja także ich regularne olejowanie. Zabieg ten m.in. odżywia włosy oraz wzmacnia cebulki. Sprawia także, że włosy stają się bardziej sprężyste i lśniące. Olejowanie włosów można wykonywać na całych włosach lub tylko na ich końcówkach. Jeżeli chodzi o czas, to olejki można nakładać na kilka godzin, a nawet w nich spać. Najważniejsza jest tutaj regularność – tylko systematyczna pielęgnacja pozwoli odbudować włosy.

Przeczytaj też: http://www.dwakolory.pl/fakty-i-mity-na-temat-mycia-wlosow/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here