Pomimo tego, że Dzień Ojca jest jedynie raz w roku i zawsze wypada w tej samej dacie, tj. 23 czerwca, to wiele osób przypomina sobie o tym wydarzeniu najczęściej dzień wcześniej lub nawet tego samego dnia. Co zrobić w takiej sytuacji, aby szybko kupić uniwersalny prezent wywołując radość na twarzy naszego ojca, a zarazem nie wydać na niego majątku? Czy jest to w ogóle możliwe?

Wielu Polaków każdego roku udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych i zakupy upominku dla taty z tej okazji na ostatnią chwilę nie stanowią żadnego problemu – co możemy kupić dla naszego taty, aby był to stosunkowo tani i łatwo dostępny prezent?

W przypadku każdej okazji, w tym również Dnia Ojca, polecenia wymagają prezenty, które dostaniemy w każdym sklepie – prezenty uniwersalne. Są nimi między innymi słodkości, kwiaty czy chociażby alkohol. Co powinniśmy wiedzieć o każdej z tych grup?

Słodkie życie nie dla każdego?

Pomimo tego, że wszelkiego rodzaju słodycze od lat pozostają uniwersalnym prezentem, który spodoba się zarówno młodszym jak i starszym ojcom, to nie zawsze są one dobrym wyborem – musimy się tutaj kierować zdrowiem naszego taty i brać pod uwagę jego możliwości. Jeżeli cierpi on na cukrzycę, co jest niestety dość popularną chorobą w podeszłym wieku, to powinniśmy się wystrzegać kupowania bombonierek prezentowych pomimo ich łatwej dostępności i uniwersalności.

Kwiaty

Kolejnym prezentem, który dostaniemy „na ostatnią chwilę” są również kwiaty. Z okazji Dnia Ojca nawet w dyskontach spożywczych sprzedawane są bukiety kwiatów, za które przyjdzie nam zapłacić kilkanaście złotych. Co prawda lepszym rozwiązaniem jest wiązanka robiona na specjalne zamówienie z kwiatów, które nasz tato najbardziej lubi, jednak nie zawsze mamy kwiaciarnię po drodze. Warto pamiętać również o tym, że kwiaty w kwiaciarni są przeważnie droższe niż gotowe wiązanki w dyskontach.

Alkohol na prezent?

Dobrym upominkiem z okazji Dnia Ojca jest również alkohol – może to być zarówno czteropak dobrego piwa, jak i butelka wódki, jednak najlepiej w tej roli sprawdzi się butelka dobrego wina. W budżecie do 50,-zł możemy już przebierać w różnych rodzajach wina i z powodzeniem kupić wino, które posmakuje naszemu tacie, jak i takie, którego butelka może być później wykorzystana na fantazyjny i estetyczny wazon.

Prezenty na Dzien Ojca bez wyprzedzania?

Jeżeli zapomnieliśmy o Dniu Ojca i nie kupiliśmy prezentu z wyprzedzeniem, to nic straconego – nawet na ostatnią chwilę jesteśmy w stanie kupić dobre upominki, które nie tylko nie zrujnują naszego budżetu, ale również nie będą wymagały odwiedzenia dziesiątek sklepów – każdą z powyższej zaprezentowanych propozycji dostaniemy niemalże na każdej ulicy!

Pamiętajmy jednak o tym, że tego dnia nie liczy się upominek sam w sobie, ale pamięć o naszym tacie i jego święcie – nawet najdroższy upominek nie da tacie takiej samej radości jak poświęcenie mu swojego wolnego czasu i po prostu spędzenie z nim czasu. Co prawda upominek zawsze jest mile widziany, to jednak nie powinniśmy go traktować w kategorii „obowiązku” w dniu 23 czerwca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here