Przedłużanie i zagęszczanie włosów

Nie ma wątpliwości, że to włosy są jednym z atrybutów kobiecego piękna. Te zadbane, lśniące, długie i gęste wpływają korzystnie na atrakcyjność zewnętrzną, zaś wymagające regeneracji nierzadko przyczyniają się do powstawania poważnych kompleksów. Dzisiaj panie o naturalnie cienkich włosach i niezbyt bujnej fryzurze mogą uzyskać doskonałe efekty w profesjonalnych salonach. To w nich oferuje się przedłużanie i zagęszczanie włosów. Dowiedz się więcej.

Naturalne sposoby na porost włosów

Od zawsze borykasz się z cienkimi, pozbawionymi blasku i łamliwymi włosami. Nie pomagają odżywki, tzw. wcierki ani naturalne mikstury, które poleciła Ci babcia? Niestety, czasem stan włosów jest tak kiepski, że nawet intensywna regeneracja nie jest w stanie im pomóc. Co więcej, warto pamiętać, że kobiety niwelują problem cienkich włosów nie tylko wtedy, gdy taka jest ich natura. Nader często same doprowadzają do zniszczenia fryzury, na przykład poprzez nieudane metamorfozy wykonane przez niedoświadczonych stylistów. Należy też wspomnieć, że stan włosów jest nierzadko odzwierciedleniem stanu całego organizmu. Destrukcyjnie działać może na nie zła dieta, używki, zanieczyszczenie powietrza, nieodpowiednia pielęgnacja, jak również rozmaite choroby. Niektóre schorzenia wywołują na przykład nadmierne wypadanie włosów.

Metody przedłużania i zagęszczania włosów

Jeśli stan włosów nie poprawia się nawet po wdrożeniu intensywnych kuracji leczniczych i regenerujących, to panie zawsze mogą skorzystać z metod przedłużania i zagęszczania włosów. Wystarczy kilka godzin, by oklapnięta fryzura zyskała zupełnie inne oblicze, a włosy ścięte na tzw. boba nagle sięgały do pasa.

Istnieje co najmniej kilka metod realizacji zabiegów zagęszczenia przy przedłużania włosów i jak potwierdzają specjaliści z https://hairmajestystudio.pl/pl_PL/, każda z nich powinna być dobrana indywidualnie, wedle potrzeb i oczekiwań klientki.

Wśród tych najpopularniejszych sposobów przedłużania czy zagęszczania włosów wyróżnia się metoda keratynowa za pomocą specjalnej zgrzewki albo pistoletu z wkładami keratynowymi lub metoda kanapkowa, czyli na taśmy. Powszechnie znana jest też metoda na mikroringi, czyli specjalne pętelki, które nie wymagają podgrzewania.

Czy przedłużanie i zagęszczanie włosów niszczy naturalną fryzurę?

Jeśli tylko stylizacją fryzury zajmują się profesjonaliści, a sama metoda przedłużenia czy zagęszczania włosów zostanie odpowiednio dobrana, nie ma możliwości, by taki zabieg mógł niszczyć naturalne włosy. Rzeczywiście, można mówić o osłabieniu naturalnych cebulek włosów, dlatego te doczepiane trzeba dobierać niezwykle precyzyjnie, zwracając uwagę na strukturę włosów. Znaczenie ma też rodzaj doczepianych kępek oraz rodzaj przytwierdzania ich do dotychczasowej fryzury.

Jeśli kobieta chce mieć gwarancję, że jej naturalne włosy nie zostaną zniszczone tego rodzaju zabiegiem, warto zdecydować się na metodę laserową bądź ultradźwiękową. To dwie najnowocześniejsze i w pełni nieinwazyjne opcje na uzyskanie długich i gęstych włosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here