wojsko

Powody, przez które czujemy chęć do służenia w wojsku mogą być naprawdę różne. Niezależnie od tego, jaki jest to powód, dzisiaj przybliżymy się, w taki sposób przebiega proces rekrutacji na to stanowisko. Nie ma co ukrywać, że jest to zawód niewyobrażalnie ciężki i nie każdy jest w stanie się go podjąć. Bez zbędnego gadania przedstawimy Ci dziś to, jak wygląda rekrutacja do wojska. Zaczynamy!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/jak-dostac-sie-do-wojska/ 

Obowiązki i uprawnienia służbowe żołnierzy zawodowych

Kiedyś wojsko było obowiązkowe oraz każdy mężczyzna mu się przez nie przejść. Obecnie taki obowiązek został zniesiony i tylko nieliczna grupa osób chce wejść w rolę żołnierza zawodowego. Nie ma w tym nic dziwnego. Praca w służbach mundurowych jest niezwykle niebezpieczne. Każdego dnia narażeni jesteśmy nie tylko na uszczerbek na zdrowiu, ale też na utratę swojego życia. Oczywiście takiemu stanowisku przyświeca ważny cel, którym jest bezpieczeństwo kraju oraz jego mieszkańców. Jednak kandydat na to stanowisko musi zdawać sobie sprawę z poświęcenia, którego czeka. Praca w wojsku nie jest to tylko zaangażowanie, ale też ogromna odpowiedzialność i spory stres, któremu z dnia na dzień należy stawiać czoła. 

Rekrutacja do Wojska Polskiego.

Kiedyś był to obowiązek, teraz musimy starać się o przyjęcie do wojska. Żeby zostać żołnierzem, musimy spełniać wszystkie wymogi, tak jak w przypadku innych służb mundurowych. Są te wymogi dość ogólne, jako że różnić się one mogą w zależności od tego, drugiego korpusu osobowego chcemy się dostać. Jakie więc obowiązki musimy spełnić, aby zostać żołnierzem zawodowym? Przekonajmy się!

Kandydat na żołnierza zawodowego musi być to osoba, która:

  • posiada polskie obywatelstwo,
  • ukończyła 18. rok życia,
  • ma nieposzlakowaną opinię,
  • posiada zaświadczenie o niekaralności,
  • posiada odpowiednie kwalifikacje do pełnienia służby,
  • ma pełną zdolność psychiczną i fizyczną do pełnienia służby,
  • posiada wykształcenie minimum gimnazjalne,
  • kategoria zdrowotna umożliwia mu podjęcie służby (kategoria D i E dyskwalifikuje kandydata),
  • jest wierna Rzeczypospolitej Polskiej.

Zobacz też: http://www.dwakolory.pl/jak-wyglada-praca-wojskowego/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here