Pielęgnacja męskiej twarzy w kilku krokach

Męska skóra różni się od tej kobiecej. Ma inne właściwości. Dlatego do jej pielęgnacji wybierać należy odpowiednie produkty kosmetyczne. Nie oznacza to jednak, że pielęgnacja skóry twarzy w przypadku mężczyzn jest trudniejsza. Wręcz przeciwnie.

Oczyszczenie męskiej twarzy

Warto wiedzieć, że męska skóra w przeciwieństwie do kobiecej dużo bardziej narażona jest na różnego rodzaju podrażnienia. Wszystko przez większą ilość sebum, które produkowane jest przez gruczoły łojowe. W związku z tym męska skóra twarzy wymaga częstego i systematycznego oczyszczania. Rynek kosmetyczny oferuje wiele produktów oczyszczających. Jednak ich wybór uzależniony jest od typu posiadanej skóry.

Wyróżnić można trzy podstawowe typy skóry. Pierwszy to skóra sucha. Taka skóra jest szorstka i napięta. Drugi to skóra tłusta. Często towarzyszy jej efekt błyszczenia się. Trzeci typ skóry to skóra mieszana. W tym przypadku widoczne są podobne efekty jak przy skórze tłustej jednak jedynie w okolicach czoła, nosa i brody.

Kosmetyki do pielęgnacji twarzy

Jak wspomniano, męska pielęgnacja twarzy rozpocząć powinna się od rozpoznania jaki typ skóry się posiada. Panowie posiadający skórę suchą wybrać powinni preparaty pozbawione alkoholu i parabenów. Innymi słowy sięgać powinni po kosmetyki delikatne. Jeśli chodzi o skórę tłustą i mieszaną wybór paść powinien na te kosmetyki, które skutecznie ograniczą pracę gruczołów łojowych.

Tonizowanie skóry twarzy

Wielu mężczyzn zapomina o tym, jak ważne jest tonizowanie skóry i w ogóle tego nie robi. To błąd. Skóra po oczyszczeniu zmienia swój odczyn pH. Dzięki zastosowaniu toniku można przywrócić odczyn pH skóry do właściwego na poziomie 5.5. Dlaczego jest to tak ważne? Przy zbyt niskim poziomie pH skóra bardzo szybko się przetłuszcza, natomiast przy zbyt wysokim staje się wrażliwa i narażona na podrażnienia.

Nawilżanie skóry

Właściwa pielęgnacja męskiej twarzy to także odpowiednie jej nawilżenie. Dzięki temu skóra jest bardziej odporna na podrażnienia. Co więcej właściwe nawilżenie skóry minimalizuje jej przebarwienia oraz powstawanie zmarszczek.

Krem nawilżający musi być jednak właściwie dobrany do typu skóry. Jeśli posiada się skórę mocno podrażnioną i przesuszoną sięgać powinno się po kremy silnie działające jednak absolutnie pozbawione alkoholu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Kosmetykizameryki.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here