Spróbuj wypić jeden rodzaj alkoholu tylko na noc. Trzymaj się tylko piwa (najlepiej tego samego rodzaju), lub wina, i sprawdź, czy pojawiają się objawy. Jeśli objawy nie rozwiną się, przekreśl to piwo / wino / likier z listy i stopniowo wypróbuj inny piwo / wino / alkohol. Z biegiem czasu powinieneś być w stanie dowiedzieć się, które piwa / wina / alkoholi zawierają alergeny niepożądane, a które nie.

Określ, ile alkoholu można zużyć bez wystąpienia objawów. Uważaj na jedno piwo / wino / alkohol, spróbuj określić ilość alkoholu potrzebną do wystąpienia objawów.

W niektórych przypadkach osoby dotknięte alergią na alkohol mogą doświadczać bardzo łagodnych objawów podczas picia lub objawów tylko wtedy, gdy spożywane są masowe ilości lub niektóre rodzaje alkoholu. Jeśli jest to coś, na co można tolerować, test lekarza zwykle nie jest konieczny. Aby jednak potwierdzić diagnozę, należy odwiedzić lekarza.

Odwiedź lekarza, aby przeprowadzić testy w celu potwierdzenia, czy masz alergie na alkohol lub nietolerancję alkoholową.

Lekarz przeprowadzi test prick skóry lub test krwi, aby podjąć ostateczną diagnozę. Próbkowanie skóry obejmuje wykonanie nakłuwania skóry igłą, która zawiera jedną z możliwych przyczyn. Jeśli skóra reaguje, masz uczulenie.

Badanie krwi będzie poszukiwać przeciwciał IgG (immunoglobulin E), które mogą pomóc w ocenie reakcji układu immunologicznego na określone substancje. Niestety ten test nie zawsze jest dokładny.

Lekarz przeprowadzi również inne badania, takie jak uzyskanie pełnej historii choroby i badanie fizykalne. Choroby, takie jak chłoniak Hodgkina, pochodzące z azjatyckiego pochodzenia i przyjmujące niektóre antybiotyki, leki przeciwgrzybicze lub nadużywanie alkoholu, disulfiram ma większe ryzyko nietolerancji alkoholu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here