Masaż uspokajający, a może stymulujący? Dla relaksu, czy dla zdrowia? Jaki masaż wybrać?

Rozróżnia się wiele rodzajów masażu. Zależnie od potrzeb można zastosować różną formę masażu, która będzie przynosić odpowiednie rezultaty. Cóż, w końcu najbardziej podstawowym instynktem człowieka jest dotyk. Lubimy dotykać i być dotykani, dlatego też profesjonalnie wykonany masaż potrafi zdziałać cuda!

Dobierz rodzaj zabiegu do swoich potrzeb

Praktycznie do każdej dolegliwości można znaleźć dogodną formę masażu. Jeśli nie wiesz, jaki masaż będzie najlepszy dla Ciebie, znajdź gabinet i udaj się tam w celu konsultacji. Wybierz salon spośród bogatej oferty dostępnej na https://www.moment.pl/masaz/kielce i umów się na dogodny termin. Na rozmowie opowiedz o swoich dolegliwości i o tym, jaki rezultaty chcesz uzyskać poprzez masaż. Doświadczony masażysta z pewnością dobierze odpowiednią metodę do Twoich potrzeb. Kiedy już poddasz się zabiegowi, będziesz zaskoczona, że dotykanie, ugniatanie i głaskanie ciała w odpowiedni sposób może przynieść tak ogromną ulgę.

Jakie są rodzaje masażu?

Technik istnieje tak wiele, że nawet nie powstała jeszcze książka, w której spisano by je wszystkie. Co chwilę powstają nowe metody, jedne mają swoje korzenie ze wschodu, inne techniki przetrwały wieki, a inne są połączeniem starożytnych i nowoczesnych sposobów. Dlatego też każdy salon oferuje inne rodzaje masażu, ale najczęściej można spotkać się z masażem:

  • klasycznym,
  • leczniczym,
  • sportowym,
  • relaksacyjnym,
  • ujędrniającym,
  • antycellulitowym.

Jak często warto wykonywać zabieg?

Nie każdy rodzaj masażu można wykonywać często. Jeśli chodzi o masaż leczniczy, to wymaga on regularności i zwykle wykonuje się go w cyklach co tydzień. Masaże relaksacyjne warto wykonywać w miarę potrzeb, ale nie rzadziej niż raz na 3-4 tygodnie. Ujędrniający masaż również wymaga regularności stosowania, aby mógł przynieść oczekiwane rezultaty. Zwykle wykonuje się go nawet 2 razy w tygodniu. Inne masaże, a dokładniej ich regularność wykonywania dobierana jest zależnie od potrzeb.

Jeśli lubisz dbać o swój wygląd, chcesz żyć zdrowo i regularnie uczęszczasz na różne zabiegi kosmetyczne, nie zapominaj również o odpowiedniej pielęgnacji umysłu. Masaż może pomóc zwalczyć stres, a więc następnym razem, kiedy umówisz się na zabieg do kosmetyczki, zarezerwuj też czas na masaż. Doskonałym uzupełnieniem będzie wykonanie dwóch zabiegów jednocześnie. Wiele gabinetów oferuje w trakcie przedłużania rzęs np. masaż dłoni, stóp czy nawet uszu. Wszystko, co musisz wiedzieć o przedłużaniu rzęs, znajdziesz tutaj http://www.miejscedobrejenergii.pl/najpopularniejsze-metody-przedluzania-rzes-wszystko-co-chcialabys-wiedziec/, a w dzisiejszym artykule dowiedziałaś się już, na co pomocny jest masaż. Połącz te dwa zabiegi i upiecz dwie pieczenie na jednym ogniu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here