Lipotransfer

Medycyna estetyczna jest jedną z dziedzin wiedzy, która w ostatnich latach zanotowała bardzo dynamiczny rozwój. To już nie tylko powiększanie piersi czy ust lub korekcja nosa. Współczesna medycyna ma do zaoferowania zdecydowanie więcej. Jednym z nowszych i już cieszących się dużym uznaniem, jest zabieg przeszczepiania tłuszczu, czyli lipotransfer.

Czym jest lipotransfer?

Lipotransfer, czasem nazywany również lipoliftingiem jest zabiegiem polegającym na pobraniu określonej ilości tkanki tłuszczowej z miejsca, w którym występuje w nadmiarze (najczęściej jest to brzuch, uda bądź pośladki). Następnie pobrany materiał trafia do innej części ciała w celu uzupełnienia ubytków tkanki, powiększenia narządu (np. ust, piersi) czy ujędrnienia skóry. Przeszczep tłuszczu, choć w w wielu osobach może wzbudzać nieco skrajne emocje jest zabiegiem w pełni bezpiecznym. Że względu na to, że przeszczepianie materiałem jest tłuszcz pacjenta, ryzyko odrzucenia przeszczepu jest znikome. Dodatkowo nie ma możliwości wystąpienia reakcji alergicznej, a co za tym idzie jest to rozwiązanie idealne dla alergików.

Dlaczego przeszczepianie tłuszczu to dobre rozwiązanie?

Przeszczepianie własnego tłuszcz to zabieg, który poza tym, że jest jednym z najbardziej naturalnych zabiegów znanych współczesnej medycynie, niesie ze sobą dodatkowo szereg innych korzyści. Jego wykonanie pozwala przede wszystkim na:
– widoczne ujędrnienie skóry,
– poprawę kondycji skóry,
– poprawę owalu u rysów twarzy,
– zwiększenie rozmiaru piersi,
– poprawę kształtu piersi,
– wypełnienie zmarszczek,
– wypełnienie różnego rodzaju blizn. W tłuszczu, który zostaje pobrany od pacjenta znajduje się mnóstwo cennych dla organizmu komórek macierzystych. Z tego też powodu przeszczepianie tłuszczu jest nie tylko bezpieczne, ale również daje długotrwałe efekty. Dodatkowo sam zabieg nie trwa długo, a jego efekty są widoczne w krótkim czasie po jego zakończeniu.

Czy przeszczep tłuszczu ma wady?

Choć lipotransfer to zabieg o licznych zaletach, nie jest tak do końca pozbawiony wad. Jedną z nich jest z pewnością cena – w zależności do miejsca przeszczepu za zabieg można zapalić nawet 10 000 zł. Dodatkowo z przeszczepu tłuszczu nie mogą korzystać osoby bardzo szczupłe, nieposiadające na ciele zbędnej tkanki tłuszczowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here