Bądź świadomy objawów alergii. Prawdopodobnie po raz pierwszy odkryjesz uczulenie przez nieoczekiwaną reakcję alergiczną. Rozpoznanie tych objawów może być trudne, jeśli nigdy wcześniej nie zdarzyło Ci się zareagować, ale poznawanie objawów pomoże Ci podjąć właściwe kroki, które mogłyby uratować życie. Następujące objawy są uważane za łagodne i nie wymagają pomocy medycznej. Łagodne objawy mogą jednak przebiegać w poważniejszej reakcji, więc monitoruj stan przez co najmniej godzinę po wykazaniu tych objawów.

Kichanie i łagodne kaszel

Wodniste, swędzące i czerwone oczy

Katar, świąd lub zaczerwienienie skóry; często postępuje to w ule. Powstają czerwone, swędzące, obrzęknięte obszary na skórze – mogą różnić się wielkością od małych udarów do dużych ściągaczy mierzących kilka cali (cm) średnicy.

Weź antychistaminę OTC. W przypadku łagodnych reakcji z objawami, które nie postępują, antyhistamina jest zazwyczaj jedynym zabiegiem, którego potrzebujesz. Istnieje wiele dla ciebie do wyboru, a to byłoby mądry, aby utrzymać kilka w domu przez cały czas w przypadku alergii. Zawsze przyjmuj te leki, jak wskazują etykiety.

Benadryl. Jest to najczęściej zalecane w przypadku reakcji związanych z uli, ponieważ działa szybko. Można je zabrać z jedzeniem lub bez posiłku i każdą dawkę należy napić się pełnym szklanką wody. Nie przekraczaj 300 mg w ciągu 24-godzinnego okresu lub możesz zaryzykować przedawkowanie. Zwróć uwagę, że Benadryl zwykle powoduje senność, dlatego należy zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn. Jeśli wystąpi senność, przestań działać.

Claritin. Jest to zazwyczaj stosowane w leczeniu alergii sezonowych i kataru siennego, chociaż może być skuteczne przeciwko ule. Można jeść z jedzeniem lub bez. Zazwyczaj nie powoduje senności, ale jest to nadal możliwe działanie niepożądane, dlatego należy monitorować stan pacjenta przed rozpoczęciem prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn. Zazwyczaj Claritin należy przyjmować tylko raz na dobę.

Zyrtec. Typowa dawka wynosi 5-10 mg dziennie, z posiłkiem lub bez. Potencjalnym skutkiem ubocznym jest zamieszanie lub utrata czujności, dlatego należy zachować ostrożność podczas jazdy w Zyrtec.

Allegra. Zwykle należy wziąć na pusty żołądek, co najmniej 1 godzinę przed lub 2 godziny po posiłku. Podczas przyjmowania leku Allegra należy pić tylko wodę, ponieważ soki owocowe mogą wchodzić w interakcje z lekiem. Podobnie jak inne leki przeciwhistaminowe może powodować senność.

Istnieją również wersje tych leków na receptę.

Porozmawiaj z lekarzem o tym, które leki będą dla Ciebie najlepsze. Niektórzy ludzie mają alergie lub wrażliwość na niektóre składniki, więc chcesz mieć pewność, że leki są bezpieczne dla ciebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here