tancerka

Aby podjąć się pracy w takim zawodzie będzie nam potrzebna zdecydowanie wiedza oraz pojęcie o tańcu. Możemy pracować jako artysta, showman lub poświęcać się karierze zawodowej w przekazywaniu wiedzy oraz umiejętności osobom, które chcą nauczyć się tańczyć. Takie czynności będzie wykonywał właśnie instruktor tańca. Posiada on bowiem wiedzę praktyczną teoretyczną, a bardzo często również doświadczenie, w którym będzie mógł podzielić się z innymi. Niczym nauczyciel będzie on nauczał kroków oraz cierpliwie szlifował talent swoich podopiecznych. Jaka jest jednak Jego droga na szczyt? Jakie wykształcenie jest potrzebne do wykonywania pracy w zawodzie instruktora tańca? Odpowiadamy!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/instruktor-tanca-jak-zostac/

Instruktor tańca – jakie musi posiadać wykształcenie?

Aby instruktor dobrze uczył tańca, sam musi to po prostu umieć. Talent, predyspozycja i zaangażowanie są to podstawowe elementy przedmiotów które muszą towarzyszyć w życiu przyszłego instruktora tańca. Jest to zawód, którego podejmują się osoby o odpowiednim wykształceniu.

Naturalnym wyborem jest szkoła artystyczna lub szkoła baletowa, a w późniejszym stopniu wyższe studia związane z tańcem i sztuką. To właśnie tam będziemy ćwiczyć swoje zdolności fizyczne oraz manualne.

Dodatkowo będzie to miejsce do ćwiczenia swoich zdolności a także poszerzania wiedzy teoretycznej dotyczącej poszczególnych rodzaje tańca, ich kontekstu kulturowego oraz praktycznego. Zakończenie edukacji wiąże się z uzyskaniem dyplomu. Dzięki niemu możemy szukać w pracy w zawodzie instruktora oraz nauczyciela tańca.

Czy jest inna droga oprócz szkoły? – kursy

Nie koniecznie musimy udawać się do specjalistycznej szkoły oraz pozyskiwać artystyczny wykształcenie. Wiele podmiotów organizuje specjalistyczne kursy taneczne oraz kursy na instruktorów tańca.

Możemy znaleźć je w ofertach w pół tanecznych, wyższych uczelni czy instytucji kultury, a w niektórych przypadkach nawet od podmiotów prywatnych. Nawet kiedy nie jesteśmy tancerzami z zawodu, a także brakuje nam pewnych umiejętności czy wiedzy na temat tańca, taki kurs będzie strzałem w dziesiątkę.

Kursy na instruktora tańca przekazują również wiedzę na temat rytmiki, a także choreografii. Innymi zajęciami odbywającymi się w ramach kursu są zagadnienia psychologiczne oraz społeczne. Ukończenie takiego kursu skutkuje uzyskaniem dyplomu oraz odpowiednich klasyfikacji do rozpoczęcia kariery jako instruktor tańca.

Zobacz też: http://www.przygotowany.pl/zarobki-instruktora-tanca/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here