jak zabezpieczyc telefon
fot. pexels.com

Telefon to obecnie jeden z największych skarbów osobistych, jaki posiada każdy z nas. Bardzo boimy się o to, by nikt go nie ukradł, aby nasze cenne dane i wspomnienia nie trafiły w niepowołane ręce. Jak się chronić przed kradzieżą danych z telefonu? Sprawdź!

Zobacz też: https://www.moda.info.pl/wybor-dobrego-zabezpieczenie-do-telefonu-xiaomi-redmi-note-7/

Kradzież z chmury

Nasze zdjęcia, wiadomości oraz inne pliki, które przechowujemy w telefonie są również zagrożone i narażone na kradzież! Powinno się zabezpieczyć telefon przed potencjalną kradzieżą, aby być spokojnym o swoje cenne dane.

Dodatkowo taka kradzież może również skończyć się jakimiś płatnościami w internecie, a nawet wzięciem kredytu przez złodzieja na nas. Nikt nie chce długów, zatem lepiej się chronić niż reagować po czasie.

Przede wszystkim, twój telefon przesyła pliki do chmury, powinieneś ją odpowiednio zabezpieczyć przed złodziejami. Tu przyda się dobre hasło lub uwierzytelnianie dwuskładnikowe. Mając dobrze zabezpieczoną chmurę z danymi, chronimy je i nie musimy się obawiać wycieku. Nawet celebrytom zdarzają się kradzieże z danych z chmury, więc złodzieje nie oszczędzają nikogo!

Oprogramowanie

Telefon, jak komputer, powinien również posiadać odpowiednie oprogramowanie zabezpieczające. W tym celu możesz zakupić program antywirusowy, który jest dedykowany pod twój model telefonu oraz jego producenta.

Taki program chroni twoje dane, a także zabezpiecza je przed złośliwym oprogramowaniem, które może się samoczynnie pobierać w wyniku odwiedzania różnych stron internetowych albo odczytania niewłaściwych maili z załącznikiem z wirusem.

Czujność

Używając telefonu również pozostań czujny. Odwiedzając różne strony internetowe zawsze sprawdzaj czy są zabezpieczone, czy ich adres jest prawidłowy, a także czy nie wymagają od ciebie podawania zbyt wielu danych w formularzach. Nigdy nie łącz się z publicznymi sieciami wifi i nie loguj się wówczas do serwisów bankowych oraz innych, które zawierają twoje dane płatnicze i inne wrażliwe dane.

Przeczytaj też: http://www.nawww.pl/luksusowy-sklep-internetowy-odzieza/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here