Jak wyszczuplić uda za pomocą diety i ćwiczeń?

Marzeniem większości kobiet jest zgrabna sylwetka i szczupłe nogi. Zwłaszcza grube uda bardzo często są przyczyną ich kompleksów. Wynika to często z wszechobecnej mody na ciało modelki, kreowanej przez media. Niestety, nie zawsze można osiągnąć to, czego się pragnie. W rzeczywistości, kształt kobiecych nóg determinuje genetyka oraz prowadzony styl życia, a więc dieta, ćwiczenia, praca, a nawet noszone obuwie.

Zatem, jak wyszczuplić uda?

Dieta
Oczywiście, najpierw warto pomyśleć o odpowiedniej diecie. Wprawdzie nie istnieje taka, która pozwoli odchudzić tylko uda, dlatego warto zastosować takie odżywianie, które przyczyni się do zrzucenia nadmiaru tłuszczu z całego ciała. Zatem dla osób, marzących o szczupłych nogach, najbardziej odpowiednia jest dieta redukcyjna, która pozwoli wyszczuplić ciało i wybrać ćwiczenia poprawiające wygląd ud.
Wśród zasad żywieniowych, wartych zastosowania, wymienić należy:
– stosowanie regularnych posiłków (4-5 razy dziennie),
– ostatni, lekki posiłek zjadać 2-3 godziny przed snem,
– zrezygnować ze słodyczy i tłustych produktów, na rzecz warzyw i owoców, będących źródłem witamin i błonnika,
– do diety włączyć produkty z pełnego ziarna, zawierające błonnik, który wiąże nadmiar tłuszczu oraz zapobiega wzdęciom,
– wypijanie co najmniej 1,5-2 litrów wody na dobę (można włączyć herbatę zieloną, czerwoną, białą) pomoże oczyścić organizm i spalić tkankę tłuszczową,
– ograniczyć napoje gazowane, sól, kawę, mocną herbatę, alkohol, papierosy,
– wprowadzić produkty bogate w potas.

Ćwiczenia
Aby uzyskać efekty, należy ćwiczyć regularnie, najlepiej 3-4 razy w tygodniu po 10-15 minut. Warto założyć dzienniczek treningu, który posłuży do zapisywania postępów w treningu, a jednocześnie ułatwi mobilizację. Potrzebne ćwiczenia można z powodzeniem wykonywać w domu. Wskazane są na przykład:
– półprzysiady i przysiady, wzmacniające mięśnie pośladków i ud,
– wykroki w przód,
– wznoszenie nóg w podporze przodem,
– prostowanie nóg w pozycji siedzącej na krześle.
Każde ćwiczenie należy wykonywać w trzech seriach po 15 powtórzeń.
Bardzo ważne jest, aby te ćwiczenia zestawić z treningiem kardio, a więc bieganiem, jazdą na rowerze czy pływaniem. Oczywiście nie należy zapominać o odpoczynku i regeneracji, w ramach której można zastosować masaż. A trzeba wiedzieć, że taki zabieg doskonale wpływa na proces wyszczuplania ud.

www.zapasczasu.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here