Jak wybrać odpowiednie szafy metalowe do biura?

0
1166

Szafy metalowe to nieodzowny element wyposażenia każdego biura. Służą do przechowywania dokumentów, instrukcji, danych osobowych klientów, a także materiałów biurowych. Bogaty wybór produktów dostępnych na rynku sprawia, że każdy przedsiębiorca znajdzie właściwą szafę dostosowaną do potrzeb swojego biura. Sprawdźmy, czym różnią się poszczególne szafy metalowe oraz czym powinniśmy kierować się przy ich wyborze.

Co możemy przechowywać w szafach metalowych?

Szafy metalowe posiadają zazwyczaj od czterech do pięciu półek, których wysokość jest dostosowana do przechowywania dokumentów w segregatorach biurowych. Jedna z półek może posiadać dodatkowe zabezpieczenie na kluczyk, dzięki czemu, tylko nieliczni pracownicy mają dostęp do przechowywanych tam dokumentów. Ponadto, szafy metalowe mogą być wykorzystywane w sklepach jako ekspozycja drogocennych produktów, a także w aptekach oraz placówkach medycznych. To także niezbędny element pokojów nauczycielskich w szkołach.

Wybór szafy ze względu na sposób otwierania drzwi

Jednym z kryteriów wyboru jest sposób otwierania drzwi. Najczęściej spotkamy tradycyjne szafy metalowe otwierane uchylnie. Alternatywą są szafy z drzwiami przesuwnymi oraz żaluzjami. To wybór do stosunkowo ciasnych pomieszczeń, w których każdy metr kwadratowy jest na wagę złota. Wyróżniamy także meble z zasuwanymi roletami, które są stosowane w sklepach oraz na stacjach paliw. Popularne są także szafy witrynowe z przeszklonymi drzwiami.

Szafy zgodne z zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy

Musimy pamiętać, że szafy metalowe wraz z zawartością są bardzo ciężkie, co oczywiście może stwarzać pewne zagrożenie. Warto zatem zakupić meble ze specjalnymi stopkami poziomującymi, które zapewniają należytą stabilność niezależnie od podłoża. Szafy metalowe wyposażone w szuflady powinny posiadać mechanizm, który zabezpiecza przed samoistnym otworzeniem się kilku szuflad jednocześnie. Dzięki temu, minimalizujemy ryzyko przeważenia szafy.

Certyfikowane szafy metalowe na dokumenty

meble biurowe

Jeśli zakupiona szafa ma służyć do przechowywania dokumentów poufnych oraz danych osobowych, powinniśmy zadbać o dodatkowe zabezpieczenia. Do wyboru klientów pozostają certyfikowane szafy klasy A (dokumenty poufne), B (tajne), C (ściśle tajne), a także S1 (poufne i tajne). Stosuje się tutaj najwytrzymalsze i grube metale, które chronią zawartość przed zalaniem oraz pożarem. Certyfikowane szafy metalowe na dokumenty posiadają także zamek elektroniczny lub szyfrowy.

Gdzie możemy pozyskać szafy metalowe do biura?

Poszukujesz właściwych mebli do swojego biura? Bogaty wybór produktów oferuje nam sklep online https://www.wyposazeniegaudia.pl/cat/szafy-metalowe/, w którym znajdziemy szafy metalowe na dokumenty, a także akcesoria biurowe. Są one wykonane z troską o każdy detal, tak aby zapewnić bezpieczeństwo użytkowe oraz należytą ochronę zawartości. Zakupione szafy możesz dostosować do indywidualnych potrzeb swojego biura. Dużym plusem jest możliwość pomalowania mebla, tak aby lepiej komponował się on z wystrojem pomieszczenia biurowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here