Czy doładowanie telefonu jest trudne

Decydując się na telefon na kartę, musimy dbać o to, by regularnie zasilać konto. Inaczej, może się okazać, że w ważnym momencie nie będziemy mogli zadzwonić lub przesłać wiadomości tekstowej. Czy doładowanie telefonu na kartę jest trudne? Jak wygląda np. doładowanie telefonu T-Mobile?

Doładowanie telefonu przez internet

Najprostszym sposobem na doładowanie konta w telefonie komórkowym jest doładowanie online. W takim przypadku wystarczy wejść na stronę internetową operatora w zakładkę doładowań (np. doładowanie T-Mobile) i wypełnić specjalny formularz. Podaje się w nim m.in. numer telefonu, który ma zostać doładowany, jedną z dostępnych kwot doładowania oraz adres e-mail do potwierdzenia transakcji. Po zatwierdzeniu formularza jesteśmy przenoszeni na stronę płatności. Taką płatność możemy zrealizować np. z wykorzystaniem bankowości internetowej, wybierając bank i formę zapłaty (np. przelew standardowy lub płatność BLIK-iem). Co jednak w przypadku gdy znajdujemy się w podróży lub też wybraliśmy się na spacer do centrum miasta i nie mamy dostępu do sieci? Wówczas możemy skorzystać z punktów handlowych znajdujących się w okolicy.

Doładowanie telefonu w punkcie handlowym

Będąc poza domem, możemy doładować swój telefonu w punkcie handlowym oznaczonym logiem operatora (widnieje na nim informacja o tym, że jest dostępne doładowanie telefonu T-Mobile, Play itd). Jest to bardzo proste. Sprzedawcy przy kasie podaje się wówczas numer telefonu, który chcemy doładować oraz nazwę operatora i kwotę doładowania. W tej kwestii mamy do dyspozycji kwotę z określonych widełek. Na przykład – jeśli chodzi o doładowanie T-Mobile, dostępne widełki to 5-500 złotych. Gdy za pomocą dedykowanego terminala, sprzedawca wydrukuje paragon potwierdzający wybór kwoty zasilenia konta, opłacamy takie doładowanie wybraną metodą płatności, w zamian za co otrzymujemy paragon będący potwierdzeniem doładowania. Jeśli chodzi o doładowanie telefonu T-Mobile, środki są dostępne już zwykle w ciągu kilku minut od płatności. Punkty handlowe (jak kioski, stacje benzynowe i centra handlowe) oferują ponadto specjalne zdrapki, z 14-cyfrowym kodem. Wystarczy tylko wybrać tę z interesującą nas kwotą doładowania i zasilić konto, wpisując na telefonie kod wraz z kombinacją znaków i cyfr (zgodnie ze wskazaniem operatora). Pełna instrukcja doładowania zawsze znajduje się na wydruku bądź zdrapce.

Przebywając poza domem, do doładowania telefonu możemy wykorzystać także pobliski bankomat. Wystarczy, że oznaczony jest on logiem naszego operatora. W ten sposób możemy kupić doładowanie telefonu T-Mobile, Play, Orange i praktycznie każdej innej sieci dostępnej w naszym kraju. Wystarczy do takiego bankomatu włożyć kartę i po wpisaniu PIN-u wybrać wśród dostępnych opcji tę, dającą nam możliwość doładowania telefonu np. T-Mobile lub innej sieci. Po jej wybraniu uzupełniamy za pomocą klawiatury numerycznej numer telefonu, który chcemy zasilić dodatkowymi środkami i kwotę doładowania. Co niezwykle ważne, w większości bankomatów, nie musimy się martwić o to, że poniesiemy prowizję. Rachunek bankowy jest zwykle obciążany tylko kwotą doładowania. Z tytułu przeprowadzenia transakcji doładowania konta, bankomat drukuje specjalny paragon. Warto go zatrzymać, ponieważ stanowi on dowód tego, że zostały pobrane środki z naszego konta celem zasilenia telefonu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here