czy warto spożywać cynamon?

Cynamon to nie tylko przepyszna przyprawa wykorzystywana w kuchni, ale także potężne i wszechstronne naturalne lekarstwo. Jest znany już od czasów starożytnych, początkowo był wykorzystywany do mumifikacji. Obecnie ma dość szerokie zastosowanie, jest stosowany w kosmetyce, kuchni, oraz wykazuje wiele korzystnych dla zdrowia właściwości. Jakich dokładnie?

Jakie właściwości posiada cynamon?

Cynamon to przyprawa o bardzo intensywnym smaku i zapachu. Jest skarbnicą wielu substancji zdrowotnych. Jedną z najważniejszych jest aldehyd cynamonowy, który jest odpowiedzialny za wyjątkowy zapach przyprawy. Dodatkowo wykazuje właściwości antynowotworowe. Kolejna istotna substancja to epikatechina, która jest w stanie zahamować rozwój chorób neurodegradayjnych. Cynamon jest substancją, która skutecznie przyśpiesza przemianę materii oraz spalanie tkanki tłuszczowej.

Wpływ cynamonu na układ trawienny

Wiele osób boryka się z problemami ze strony układu trawiennego, zwłaszcza po spożyciu ciężkostrawnego posiłku. Aby pozbyć się tego problemu, należy zacząć dodawać do dań odrobinę cynamonu, który jest skuteczny w walce z wzdęciami, biegunką, niestrawnością oraz skurczami jelit i żołądka.

Układ krążenia, a cynamon

Pewnie wiele osób o tym nie wie, ale cynamon posiada również właściwości przeciwmiażdżycowe, w wyniku których skutecznie obniża ciśnienie tętnicze. Ta przyprawa poprawia również dopływ krwi do wszystkich narządów, w tym również do serca. Zawarte w niej substancje wykazują pozytywny wpływ na procesy krzepnięcia krwi.

Cukrzyca, a spożywanie cynamonu

Cynamon należy do przypraw, które powinny znaleźć się w jadłospisie osób chorujących na cukrzycę. Jest odpowiedzialny za opóźnienie procesu wchłaniania glukozy z jelita cienkiego. Dzięki temu zmniejsza stężenie glukozy we krwi. Kolejna jego zaleta to zwiększenie insulinowrażliwości komórek. Tą przyprawę należy traktować jako znakomitą prewencję przeciw cukrzycy.

Pozostałe właściwości cynamonu

Cynamon jest bardzo często wykorzystywany jako lekarstwo na przeziębienie i infekcję górnych dróg oddechowych. Wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Zastosowanie znalazł również w kosmetyce, jest dodawany do preparatów antytrądzikowych, ponieważ jest antybakteryjny i przeciwwirusowy. Ma również właściwości przeciwreumatyczne. Miejsca zmienione chorobowe, należy nacierać maścią z jego dodatkiem.

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/na-jakie-dolegliwosci-moze-pomoc-cynamon/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here