Jak uratować zniszczone włosy?

0
włosy
fot.: pexels.com

Ekstremalne koloryzacje, korzystanie z suszarki bądź prostownicy, nieodpowiednia pielęgnacja i wiele innych. Oto kilka z powodów, dla których włosy stały się suche, kruche i matowe. Maksymalnie zniszczone włosy trudno odbudować, aby przywrócić im dawny blask. Nie jest to jednak niemożliwe. Co więc należy zrobić, aby uratować zniszczone włosy?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/spalone-wlosy-mozna-jeszcze-uratowac/

Określ stan swoich włosów

Aby można było podjąć jakiekolwiek działania regeneracyjne, należy określić jaki jest dokładny stan włosów. W tym celu można się udać do fryzjera, który przy okazji zetnie najbardziej zniszczone ich części. Warto pamiętać, że ścięcie końcówek czy też niektórych pasm włosów jest konieczne, gdyż inaczej zniszczenia będą się przenosić na ich górne partie.

Po tym, jak się już otrzyma informacje na temat stanu swoich włosów, należy zrezygnować z czynności, które nie służą ich kondycji. Jeżeli nie zrezygnuje się np. z rozjaśniania włosów, suszenia ich czy stosowania nieodpowiedniej pielęgnacji, plan regeneracji i odbudowy włosów z pewnością nie przyniesie oczekiwanych efektów.

Intensywna pielęgnacja odżywiająca

Chcąc uratować zniszczone włosy, należy postawić na ich maksymalne odżywienie i regenerację. W tym celu, należy regularnie korzystać z bogatych w składniki odżywcze masek lub odżywek do włosów. Aby pielęgnacja przyniosła zadowalające efekty, powinno się tego rodzaju preparaty nakładać na włosy nawet kilka razy w tygodniu.

Zniszczone włosy wymagają odpowiednich składników odżywczych. Właśnie dlatego, odpowiednie produkty to takie, które w swoim składzie posiadają: proteiny – będące podstawowym budulcem włosów; substancje nawilżające; emolienty oraz oleje roślinne.

Regeneracji włosów sprzyja także ich regularne olejowanie. Zabieg ten m.in. odżywia włosy oraz wzmacnia cebulki. Sprawia także, że włosy stają się bardziej sprężyste i lśniące. Olejowanie włosów można wykonywać na całych włosach lub tylko na ich końcówkach. Jeżeli chodzi o czas, to olejki można nakładać na kilka godzin, a nawet w nich spać. Najważniejsza jest tutaj regularność – tylko systematyczna pielęgnacja pozwoli odbudować włosy.

Przeczytaj też: http://www.dwakolory.pl/fakty-i-mity-na-temat-mycia-wlosow/

Dlaczego odtruwanie organizmu jest tak ważne?

0
Dlaczego odtruwanie organizmu jest tak ważne

W dzisiejszych czasach z jednej strony coraz łatwiej jest nam zadbać o nasze zdrowie. Mamy mocno rozwiniętą medycynę oraz dużą wiedzę na temat naszego zdrowia. Coraz więcej widzimy osób świadomych tego jak sen, powietrze czy dostęp do słońca mają wpływ na nasz organizm.

Jak zabezpieczyć telefon?

0
jak zabezpieczyc telefon
fot. pexels.com

Telefon to obecnie jeden z największych skarbów osobistych, jaki posiada każdy z nas. Bardzo boimy się o to, by nikt go nie ukradł, aby nasze cenne dane i wspomnienia nie trafiły w niepowołane ręce. Jak się chronić przed kradzieżą danych z telefonu? Sprawdź!

Zobacz też: https://www.moda.info.pl/wybor-dobrego-zabezpieczenie-do-telefonu-xiaomi-redmi-note-7/

Kradzież z chmury

Nasze zdjęcia, wiadomości oraz inne pliki, które przechowujemy w telefonie są również zagrożone i narażone na kradzież! Powinno się zabezpieczyć telefon przed potencjalną kradzieżą, aby być spokojnym o swoje cenne dane.

Dodatkowo taka kradzież może również skończyć się jakimiś płatnościami w internecie, a nawet wzięciem kredytu przez złodzieja na nas. Nikt nie chce długów, zatem lepiej się chronić niż reagować po czasie.

Przede wszystkim, twój telefon przesyła pliki do chmury, powinieneś ją odpowiednio zabezpieczyć przed złodziejami. Tu przyda się dobre hasło lub uwierzytelnianie dwuskładnikowe. Mając dobrze zabezpieczoną chmurę z danymi, chronimy je i nie musimy się obawiać wycieku. Nawet celebrytom zdarzają się kradzieże z danych z chmury, więc złodzieje nie oszczędzają nikogo!

Oprogramowanie

Telefon, jak komputer, powinien również posiadać odpowiednie oprogramowanie zabezpieczające. W tym celu możesz zakupić program antywirusowy, który jest dedykowany pod twój model telefonu oraz jego producenta.

Taki program chroni twoje dane, a także zabezpiecza je przed złośliwym oprogramowaniem, które może się samoczynnie pobierać w wyniku odwiedzania różnych stron internetowych albo odczytania niewłaściwych maili z załącznikiem z wirusem.

Czujność

Używając telefonu również pozostań czujny. Odwiedzając różne strony internetowe zawsze sprawdzaj czy są zabezpieczone, czy ich adres jest prawidłowy, a także czy nie wymagają od ciebie podawania zbyt wielu danych w formularzach. Nigdy nie łącz się z publicznymi sieciami wifi i nie loguj się wówczas do serwisów bankowych oraz innych, które zawierają twoje dane płatnicze i inne wrażliwe dane.

Przeczytaj też: http://www.nawww.pl/luksusowy-sklep-internetowy-odzieza/

Elektronika w nowoczesnych samochodach

0
Elektronika w nowoczesnych samochodach

W nowoczesnych samochodach elektronika odgrywa bardzo ważną rolę. Różnego rodzaju czujniki pozwalają na prawidłowe funkcjonowanie samochodu i bezpieczną jazdę. Dzięki wykorzystaniu odpowiedniej technologii jesteśmy w stanie kontrolować różne parametry w samochodzie. Ilość czujników znajdujących się we współczesnych samochodach naprawdę może robić wrażenie. Tutaj znajdziemy tylko kilka wybranych rodzajów, czujników, umieszczanych w pojazdach – https://www.ucando.pl/k/sondy-lambda-i-czujniki-ukladu-wydechowego/U1207. Jakie jeszcze czujniki elektryczne można znaleźć w samochodzie?

Najważniejsze czujniki

Do najważniejszych czujników umieszczonych w samochodzie należą czujniki wałka rozrządu i czujniki położenia wału korbowego. Dzięki tym dwóm elementom możliwe są m.in. wybranie odpowiedniego momentu na wtrysk paliwa, a także sterowanie procesem zapłonu mieszanki paliwowo-powietrznej. Jeżeli pojawią się problemy z równomierną pracą silnika lub zaobserwujemy falowanie obrotów, to znak, że czas sprawdzić, czy nasze czujniki działają poprawnie. Na szczęście koszt ich wymiany nie jest duży i zazwyczaj mieści się w przedziale 50-100 zł.

Szukając dalej, następny ważny czujnik (kiedyś przepływomierz, obecnie czujnik MAP) znajdziemy w kolektorze dolotowym. Zadaniem tego elementu jest mierzenie ilości powietrza, która trafia do silnika. Dzięki temu komputer jest w stanie dobrać odpowiedni skład mieszanki paliwowo-powietrznej. Co za tym idzie, czujnik MAP jest odpowiedzialny za osiągi, spalanie oraz pracę jednostki napędowej. Aby utrzymać czujnik w dobrej kondycji, należy regularnie wymieniać filtry. Jeżeli uważamy, że nasz czujnik lub przepływomierz nie działają prawidłowo, możemy podjąć próbę wyczyszczenia go. Jeśli nie przyniesie ona skutku, konieczna będzie wymiana elementu.

Czujnik silnika

Aby silnik mógł odpowiednio pracować, konieczne jest zapewnienie mu odpowiednich warunków. Jednym z elementów, które czuwają nad kontrolą parametrów, jest czujnik cieczy chłodzącej. Jeżeli czujnik ten ulegnie awarii, silnik może zacząć się przegrzewać. Jednym z symptomów wskazujących na niesprawność czujnika cieczy chłodzącej, będzie nadmierne zużycie paliwa.

Wymienione tutaj czujniki to tylko część tego, co można znaleźć w przeciętnym, nowym samochodzie. Oprócz tego warto wspomnieć również o czujnikach doładowania turbosprężarki oraz o sondzie lambda. Więcej elementów tego typu można znaleźć na Ucando.pl. W sklepie znajdziemy bogatą ofertę akcesoriów motoryzacyjnych i części samochodowych, w tym różnego rodzaju czujniki elektryczne.

Jak wybielić firanki domowymi sposobami?

0
firanki

Firanki, zwłaszcza białe bardzo łatwo się brudzą. Jeżeli posiadacie w swoim domu kominek, lub ktoś w waszym domu pali papierosy, będą one wam żółkły i często nawet pranie mało zdziała. Możecie oczywiście zastosować wybielacz, ale jest on chemiczny. Lepiej będzie skorzystać z domowych sposobów, dzięki którym wasze firanki będą wyglądały jak nowe. Większość składników znajdziecie zapewne w kuchni, więc nie dość, że są bardziej ekologiczne, to i ekonomiczne. 

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/jak-wybielic-firany/

Czy wybielacz to dobry pomysł?

W dzisiejszych czasach dużo ludzi zaczyna żyć w stylu eko. Jest to bardzo dobre dla nas samych, ale również dla naszego środowiska. Wybielaczem tak jak już było napisane wyżej jesteśmy w stanie wybielić firankę, ale po pierwsze jest on silnie chemiczny, po drugie zazwyczaj w sklepie możemy go kupić w plastikowych butelkach co nie jest dobre, dla naszej planety. Plastik powinien być ograniczany do minimum.  

Jak wybielić zażółcone firanki?

Najpopularniejszym sposobem dla pozbycia żółci na firankach jest sól kuchenna. Jest ona na pewno w każdym domu. Dużo osób nie wiedziało, ale można ją wykorzystać nie tylko w kuchni. Może być ona również środkiem czyszczącym.

Do wiaderka lub dużej miski nalejcie około 10 litrów wody, do tego dodajcie 4 łyżki soli kuchennej i wymieszajcie wszystko, aż do rozpuszczenia się ziarenek. Włóżcie do powstałej mikstury firanki i  pozostawiacie tak na minimum trzy godziny. Po upływie tego czasu włóżcie je do pralki i upierzcie. 

Jeśli w domu macie aspirynę, możecie z niej zrobić środek czyszczący, który przywróci waszym firanom piękny, śnieżnobiały wygląd. Co należy zrobić? 5 tabletek aspiryny rozpuśćcie w wiaderku z wodą a do środka włóżcie  firanki i pozostawcie je tak na kilka godzin. Teraz tylko zróbcie pranie i gotowe.

Zobacz też: http://www.dwakolory.pl/jak-zrobic-naturalny-srodek-dezynfekujacy/

Kawa Kimbo – kawa z historią i z pasją

0
Kawa Kimbo

Kawa Kimbo to obecnie prawdziwa duma Neapolu i całych Włoch. Zdecydowanie jest to najczęstszy wybór na miły poranek! Kawa Kimbo łączy bowiem w sobie absolutnie niepowtarzalny smak z wyjątkową historią.

Hosting dla strony firmowej – co warto wybrać?

0
Hosting dla strony firmowej – co warto wybrać

Hosting to rodzaj usługi, która polega na udostępnieniu przestrzeni na serwerze. Jest on niezbędny między innymi wtedy, gdy zakładana jest strona firmowa. Jak wybrać najlepszy hosting dla strony internetowej?

Planujesz wymieniać opony w samochodzie? Sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas ich wyboru! Część 2

0
opony

W poprzednim artykule przedstawiliśmy Wam najważniejsze czynniki techniczne, jakie należy wziąć pod uwagę, kupując opony do samochodu. W tym artykule pochylamy się z kolei nad aspektem cenowo-jakościowym opon. Dowiecie się z niego, czym różnią się poszczególne klasy opon, czy aspekt cenowy jest ważny, a także czy warto kupować opony używane, czy lepiej nowe?

Jakiej klasy opony wybrać?

W bogatej ofercie producentów opon samochodowych znajdziemy produkty z różnych półek cenowych, należące do różnych klas. Ogólny podział klas opon samochodowych zakłada:

 • klasę ekonomiczną – są to opony tradycyjne, produkowane według sprawdzonych rozwiązań, w korzystnych cenach. Opony z klasy ekonomicznej dedykowane są do samochodów średniej i niskiej półki, nadają się dla osób, które szukają rozwiązań ekonomicznych, a jednocześnie ich styl jazdy jest spokojny, a miesięczne przebiegi niewielkie. Najlepiej sprawdzą się one w warunkach miejskich,
 • klasę średnią – to opony będące pośrednim rozwiązaniem, łączącym przystępną cenę z dobrą jakością. Nadają się dla tych, którzy mają nieco wyższe wymagania, jednak nie potrzebują najwyższych parametrów. Opony z klasy średniej sprawdzają się zarówno w ruchu miejskim, jak i na dłuższych trasach, pod warunkiem, że styl jazdy jest spokojny i umiarkowany.
 • klasę wyższą – będące synonimem najwyższej jakości, pewności i osiągów. To opony dla najbardziej wymagających użytkowników, stosowane najczęściej w nowoczesnych modelach aut, dające najwyższy komfort, bezpieczeństwo oraz wydajność. Opony z wyższej klasy dedykowane są do pojazdów o dużej mocy silnika, sprawdzają się zarówno podczas spokojnej codziennej jazdy, jak również w trudnych, nawet ekstremalnych warunkach.

Jakie znaczenie ma cena opon?

Kryterium ceny, niejako łączy się z klasą opon, jednak musimy pamiętać, że nie zawsze najdroższe opony będą dla naszego pojazdu najlepsze i odwrotnie, najtańsze, wcale nie muszą być najgorsze. Wielu kierowców kieruje się podczas zakupów kryterium ceny, ze względów ekonomicznych. To zupełnie naturalne, jednak warto pamięć o długofalowych skutkach naszych wyborów, Często jest tak, że wybierając rozwiązania najtańsze, oszczędzamy tylko pozornie, ponieważ kiepskiej jakości produkty, szybko się psują i wymagają wymiany. Z oponami może być podobnie, słabej jakości opony mogą nie tylko szybko się zużyć, ale też narazić nas na niebezpieczeństwo i pogorszyć komfort jazdy. Jak wobec tego wybrać optymalne opony? Kierujemy się przede wszystkim faktami. Dane producenta, a także parametry opony powinny być kluczowe w naszej ocenie i procesie podejmowania decyzji.

Czy warto kupować opony używane?

Kierowcy decydujący się na zakup opon używanych, z reguły również kierują się ekonomią. Niestety tutaj mamy również wiele niewiadomych i możemy nieświadomie narazić się na większe koszty i niebezpieczeństwo. Opony używane z reguł charakteryzują się gorszymi właściwościami użytkowymi, a jeżeli zdecydujemy się na zakup opon regenerowanych, które zostały źle zregenerowane, dodatkowo istnieje jeszcze większe ryzyko uszkodzenia opony w trakcie użytkowania.

Jakość kontra cena

Podsumowując, wybierając opony do naszego pojazdu, kierujmy się przede wszystkim potrzebami naszymi i naszego auta. Jeżeli na co dzień poruszamy się po mieście, a nasz styl jazdy jest spokojny, nie musimy wybierać opon najwyższej klasy, o najlepszych parametrach. Jeżeli chcemy zaoszczędzić lepiej kupić opony nowe, niższej klasy, niż decydować się na opony używane. Duży wybór opon w korzystnych cenach znajdziemy tutaj: https://oponyin.pl/. Jeśli natomiast szukamy opon do zadań specjalnych, na co dzień lubimy szybką jazdę i potrzebujemy pewnych i sprawdzonych opon, które odnajdą się w każdych warunkach, poszukajmy opon wśród najwyższej klasy. Najważniejsze, aby dobrać odpowiedni rozmiar opon do swojego pojazdu i kierować się zaleceniami producenta, tylko wtedy będziemy mieć gwarancję bezpieczeństwa i wydajności.

Cynamon – jakie ma właściwości zdrowotne?

0
czy warto spożywać cynamon?

Cynamon to nie tylko przepyszna przyprawa wykorzystywana w kuchni, ale także potężne i wszechstronne naturalne lekarstwo. Jest znany już od czasów starożytnych, początkowo był wykorzystywany do mumifikacji. Obecnie ma dość szerokie zastosowanie, jest stosowany w kosmetyce, kuchni, oraz wykazuje wiele korzystnych dla zdrowia właściwości. Jakich dokładnie?

Jakie właściwości posiada cynamon?

Cynamon to przyprawa o bardzo intensywnym smaku i zapachu. Jest skarbnicą wielu substancji zdrowotnych. Jedną z najważniejszych jest aldehyd cynamonowy, który jest odpowiedzialny za wyjątkowy zapach przyprawy. Dodatkowo wykazuje właściwości antynowotworowe. Kolejna istotna substancja to epikatechina, która jest w stanie zahamować rozwój chorób neurodegradayjnych. Cynamon jest substancją, która skutecznie przyśpiesza przemianę materii oraz spalanie tkanki tłuszczowej.

Wpływ cynamonu na układ trawienny

Wiele osób boryka się z problemami ze strony układu trawiennego, zwłaszcza po spożyciu ciężkostrawnego posiłku. Aby pozbyć się tego problemu, należy zacząć dodawać do dań odrobinę cynamonu, który jest skuteczny w walce z wzdęciami, biegunką, niestrawnością oraz skurczami jelit i żołądka.

Układ krążenia, a cynamon

Pewnie wiele osób o tym nie wie, ale cynamon posiada również właściwości przeciwmiażdżycowe, w wyniku których skutecznie obniża ciśnienie tętnicze. Ta przyprawa poprawia również dopływ krwi do wszystkich narządów, w tym również do serca. Zawarte w niej substancje wykazują pozytywny wpływ na procesy krzepnięcia krwi.

Cukrzyca, a spożywanie cynamonu

Cynamon należy do przypraw, które powinny znaleźć się w jadłospisie osób chorujących na cukrzycę. Jest odpowiedzialny za opóźnienie procesu wchłaniania glukozy z jelita cienkiego. Dzięki temu zmniejsza stężenie glukozy we krwi. Kolejna jego zaleta to zwiększenie insulinowrażliwości komórek. Tą przyprawę należy traktować jako znakomitą prewencję przeciw cukrzycy.

Pozostałe właściwości cynamonu

Cynamon jest bardzo często wykorzystywany jako lekarstwo na przeziębienie i infekcję górnych dróg oddechowych. Wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Zastosowanie znalazł również w kosmetyce, jest dodawany do preparatów antytrądzikowych, ponieważ jest antybakteryjny i przeciwwirusowy. Ma również właściwości przeciwreumatyczne. Miejsca zmienione chorobowe, należy nacierać maścią z jego dodatkiem.

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/na-jakie-dolegliwosci-moze-pomoc-cynamon/

Wigilijna kolacja – jak powinno wyglądać idealne rodzinne spotkanie. 

0
kolacja wigilijna

Wigilia to radosny czas rodzinny. To przy niej spotykamy się w najbliższym gronie przy stole. Rozmawiamy, cieszymy się, dzielimy się opłatkiem, wręczamy sobie prezenty. W Wigilię wszystko wydaje się magiczne. Wigilijna kolacja to czas, gdy wszyscy jesteśmy razem i możemy się zjednoczyć. Jak powinna wyglądać idealna kolacja wigilijna? 

Przeczytaj też: https://www.e-warsaw.pl/wigilijna-kolacja/

Wspaniały czas z rodziną 

Nie ma sprawdzonej recepty na udaną kolację wigilijną. Wszyscy od najmłodszych lat wiemy, że ten czas jest piękny nie ze względu, na prezenty, na jedzenie wigilijnych potraw. To czas, w którym wszyscy możemy być razem. Nigdzie się nie śpieszymy, jesteśmy ze swoimi bliskimi i cieszymy się tym, że możemy spędzić Święta razem. To jedyna recepta na udane Święta. 

Wigilijna kolacja to 12 potraw

Tradycją jest to, aby na wigilijnym stole stało 12 potraw. Zazwyczaj jednak jest to liczba, której staramy się trzymać i wyznaczamy ją jako minimum, które pojawią się na stole 24 grudnia. 

Według dawnych dziejów 12 potraw oznaczało poszczególne miesiące w roku. Później dopiero przyjęło się, że 12 dań odpowiada liczbie dwunastu apostołów, którzy zasiedli podczas Ostatniej Wieczerzy z Jezusem.Przyjął się również zwyczaj, który mówi o tym żeby skosztować każdej z 12 potraw. 

Co znajduje się na wigilijnym stole? 

 • Zupa grzybowa
 • Kutia
 • Sałatka jarzynowa
 • Kompot z suszonych owoców
 • Pierogi z kapustą i grzybami
 • Kapusta z grochem
 • Śledź na różne sposoby
 • Karp na różne sposoby
 • Barszcz czerwony z uszkami
 • Ryba po grecku
 • Kapusta z grzybami
 • Makowiec

Rodzina jest najważniejsza

Wigilia to czas, kiedy jesteśmy wszyscy razem. Starajmy się wykorzystać ten czas jak najlepiej możemy. Porozmawiajmy z bliskimi, z którymi na codzień nie mamy kontaktu. Z pewnością będzie to dla nich wiele znaczyło. Pamiętajmy, że prezenty to tylko jedna z części Świąt, zresztą nie jest najważniejsza. Ważne jest to, że spędzasz ten wspaniały czas z rodziną. 

ZOBACZ TEŻ