Dziwny, nieprzyjemny zapach moczu – co może oznaczać zapach amoniaku w moczu

0
dziwny zapach moczu

Świeży mocz ma specyficzny oraz trudny do pomylenia zapach, a w współzależności z naszego stanu zdrowia czy potraw, które nie spożywaliśmy, może ulegać zmianom. U młodego człowieka mocz ma barwę bursztynową, jest dość prosty oraz klarowny. Gdy natomiast zmienia kolor na delikatnie czerwony, może to znaczyć ogromne kłopoty z nerkami, skazę krwotoczną czy kamień w drogach moczowych. Czemu nasz mocz jest tak silny oraz odrzucający zapach? Co może oznaczać, jeśli nasz mocz pachnie amoniakiem, lub te kolejną substancją a jego zapach zdecydowanie różni się z tego zwykłego zapachu? Bez wątpienia, to iż zmienił nam się zapach moczu, może być efektem kuracji, odwodnienia, lub te jakiejś dolegliwości. Zawsze zmiana zapachu moczu, może napawać nas ogromnym niepokojem, co prawda nieprzyjemny, wręcz odrzucający odór moczu może zatem sygnalizować zmiany patologiczne w systemie, jednak lub każda zmiana zapachu uryny winna nas niepokoić? Zdecydowanie przeczytaj tenże artykuł, jaki z całkowitą pewnością naprawdę niezwykle winien Cię zaciekawić, a przede wszystkim, zamknięte w nim informacje, potrafią naprawdę niezwykle, a to szczególnie Ci się przydać, bo tenże tylko kłopot, jakim jest brzydki zapach moczu, może dotknąć każdego.

Mocz, który jest zapach amoniaku

Zapach amoniaku nieomylnie sugeruje szkodliwe stężenie fosforanów amonowych w moczu. Charakterystyczna woń amoniaku w moczu może być wywołana nadmiarem azotu w diecie, czyli spożywaniem zbyt wielkich liczby protein oraz zielonych warzyw liściastych. Intensywny zapach amoniaku wyczuwamy jest te w schorzeniach działania wątroby, metabolizmu, choroby bakteryjnej nerek, dróg moczowych, pęcherza, w cukrzycy, a również dolegliwościach przenoszonych drogą płciową. Jego nadmiar jest wydalany z moczem. W trakcie ciąży czy menopauzy intensywny zapach moczu połączony jest ze kolejami w diecie, wzrostem wagi ciała oraz za małą ilością wypijanych płynów. Przykry zapach amoniaku wyczuwany jest u niezwykle małych dzieci oraz u osób borykających się z lambliozą.

co w przypadku gdy dostrzeżeny niecodzienny zapach moczu

Co wykonać, jeśli wyczujemy u siebie nieprzyjemny zapach?

wyczujemy u siebie niecodzienny zapach moczu, nie wpadajmy w panikę. W części wypadków jest to wspomniany rezultat specyficznej kuracji, czy mniejszej tolerancji na artykułu żywnościowe, które mają np. wielkie natężenie siarki. Gdy natomiast chcemy mieć gwarancję, iż nic nam nie dolega, winni się udać na badanie moczu. Jest toż jedyne z ważnych badań diagnostycznych, które mimo swojej prostoty daje odpowiedź na mnóstwo pytań z zakresu działania układu moczowego, zwłaszcza nerek. Dzięki badaniu w wirówce, specjalista dosyć łatwo jest w stanie określić lub wśród elementów morfotycznych osadu występują np. leukocyty lub erytrocyty. Badanie takie, z wielką pewnością wykrywa także szkodliwe bakterie, grzyby oraz śluz.

Profilaktyka

Gdy wyczujemy u siebie niecodzienny zapach moczu, nie wpadajmy w panikę. W części wypadków jest to wspomniany rezultat specyficznej kuracji, czy mniejszej tolerancji na artykułu żywnościowe, które mają np. wielkie natężenie siarki. Gdy natomiast chcemy mieć gwarancję, iż nic nam nie dolega, winni się udać na badanie moczu.

Rzucenie palenia – jak skutecznie rzucić palenie

0
rzucanie palenia

Wraz z Nowym Rokiem niezmiennie słyszymy jedno hasło – „nowy rok, nowa ja”. Niestety, jak wszyscy wiemy, słowa te rzadko naprawdę mają odzwierciedlenie w rzeczywistości. Ludzie wymyślają sobie postanowienia, które chcą wdrożyć w życie, i czasami faktycznie im się to udaje, ale tylko na chwilę. Przyczyną tego jest trudność w utrzymaniu tego postanowienia albo obecność skutków ubocznych, które utrudniają nam życie. Tak właśnie dzieje się w przypadku jednego z najpopularniejszych postanowień, jakim jest rzucenie palenia. Według statystyk bardzo małej grupie osób naprawdę udaje się już nigdy nie sięgnąć po papierosa po tym, jak sobie to postanowią. Jak oni dokonują czegoś tak, wydawałoby się, niewiarygodnie trudnego i niemal niemożliwego? Właśnie na to pytanie dręczące miliony ludzi na całym świecie odpowiemy w poniższym artykule.

Jak skutecznie rzucić palenie?

Aby dowiedzieć się, jak to zrobić, a w konsekwencji zastosować to w naszym życiu, musimy najpierw odpowiedzieć sobie na bardzo ważne, podstawowe pytanie: czym tak naprawdę jest skuteczne rzucenie palenia? Wiele osób myśli, że zna odpowiedź na to pytanie. W końcu wydaje się ono niezwykle proste. Jeśli odpowiedziałeś, że skuteczne rzucenie palenia równa się nie sięgnięciu już nigdy więcej po naszego ukochanego przez lata papierosa, to jesteś w olbrzymim błędzie. Dlaczego? Ponieważ w ten sposób nie likwidujemy nałogu. Żeby naprawdę się go pozbyć, musimy sięgnąć do jego korzeni i zlikwidować samą potrzebę zaspokojenia głodu nikotynowego, chęć sięgnięcia po papierosa. Jak to zrobić? Poniżej podajemy kilka sprawdzonych sposobów:

 • ustal datę startową: nigdy nie rzucaj palenia „od jutra”, „od poniedziałku”. Weź karteczkę samoprzylepną, napisz na niej konkretną datę, od której w twoim domu nie będzie papierosów ani rzeczy z nimi związanymi. Przyklej karteczkę w widocznym miejscu, żebyś wiedział, że to jest dzień, w którym zmieniłeś swoje życie.
 • odetnij się od palących kolegów: naukowcy twierdzą, że jesteśmy wypadkową trzech najbliższych nam osób. Jeżeli ludzie ci są nałogowymi palaczami, niemal na pewno my też nimi jesteśmy. Powinniśmy również odciąć się od towarzystwa, które w pewien sposób wymusza na nas zachowania typowe dla palaczy. Na przykład, jeśli nasi znajomi z pracy wychodzą na przerwie „na papieroska”, pragniemy dotrzymać im towarzystwa i siłą rzeczy również wychodzimy „na fajkę”, zapalamy ją, wciągamy w płuca dym, upajamy się nikotyną. Nawet jeżeli postanawiamy sobie, że idziemy tylko potowarzyszyć, to są niezmiernie duże szanse, że ulegniemy presji ze strony kolegów i namówią nas oni na karmienie swojego raka płuc poprzez zapalenie papierosa. Dlatego najlepiej będzie, jeśli przestaniemy obracać się w palącym towarzystwie.
 • myśl o tym, co będziesz czuł po uwolnieniu się od nałogu: czyli myśl o nagrodzie. Często zbytnio zamartwiamy się negatywnymi skutkami procesu rzucenia palenia i nie myślimy w ogóle o tym, co będziemy odczuwać po przejściu przez cały proces odwyku. A co to będzie? Oczywiście, same najlepsze rzeczy: wzrost energii, poprawa kondycji, pozbycie się kaszlu i chrypki palacza, przyjemniejszy zapach ubrań, ładniejsze zęby oraz cera… i wiele więcej. Jeśli chcesz wiedzieć co jeszcze będziesz odczuwać, sam się przekonaj!

jak skutecznie rzucić palenie

Bezbolesne rzucanie palenia, czyli co zrobić, gdy dokuczają nam skutki uboczne?

Nieprzyjemne dolegliwości towarzyszące rzucaniu palenia są czymś, co zazwyczaj decyduje o naszym powrocie do nałogu. Często zdarza się taka sytuacja, że samo unikanie papierosów i nie sięganie po nie jest niezwykle łatwe, ale co nam bardzo przeszkadza, to towarzyszące temu skutki uboczne. Nie ma w nich nic dziwnego, w końcu organizm nagle przestaje dostawać to, czego codzienną dawkę dostarczaliśmy mu często od wielu lat. Dlatego domaga się od nas nikotyny, którą wcześniej tak chętnie przyjmowaliśmy, i zaczyna się buntować. Pamiętajmy jednak, że nie jesteśmy, nigdy nie byliśmy i nie będziemy niewolnikami naszego organizmu. To my wiemy, co jest dla niego dobre i my będziemy decydować o tym, czy zadbamy o jego zdrowie czy pozwolimy pogrążyć się w nałogach i chorobach. Jak więc poradzić sobie z buntem naszego organizmu?

 • poirytowanie: kiedy nie możemy ukoić nerwów papierosem, stajemy się jeszcze bardziej nerwowi. Na szczęście, możemy łatwo temu zaradzić zwiększając aktywność fizyczną lub biorąc relaksującą kąpiel.
 • głód nikotynowy: zajmij się czymś, a najlepiej – tak jak w poprzednim punkcie – zajmij się jakimś sportem.
 • zaparcia: stosuj powszechnie znane metody likwidujące zaparcia. Przede wszystkim zwiększ ilość błonnika w diecie. Poza tym możesz dodawać do posiłków siemię lniane, które znacząco wspomaga pracę jelit.
 • chrypa, ból gardła: to też jest czymś, co musisz przeczekać. Możesz pomóc sobie ssąc pastylki na ból gardła oraz stosować domowe sposoby takie jak spożywanie miodu.

Dzięki powyższym metodom na rzucenie palenia oraz zmniejszenie towarzyszących mu nieprzyjemnych objawów z pewnością uda ci się zlikwidować nałóg. Pozostaje nam tylko życzyć powodzenia!

BMW salon marki w Polsce

0
salon bmw

Salon BMW to bardzo prestiżowe i luksusowe miejsce. Prezentowane w nim najnowsze modele są wysokiej jakości, zachwycają klientów doskonałym designem, spójnością i dopasowaniem wszystkich elementów oraz bogatym wyposażeniem. Marka BMW być może kiedyś kojarzyła się tylko i wyłącznie z klasą wyższą, jednak od wielu lat sytuacja się zmienia i samochód staje się własnością ludzi żyjących na różnych poziomach.

Wizyta w salonie BMW

W całej Polsce istnieje kilkadziesiąt takich salonów. Niemal w każdym większym mieście można spotkać przynajmniej jeden. Wiele z nich zaprasza klientów także w soboty. Jest to duże udogodnienie dla osób, które pracują w tygodniu i mają niewiele czasu po pracy, by się na spokojnie rozejrzeć i dokładnie obejrzeć każdy model. Jednak warto uprzednio zorientować się, w jakie dni i w jakich godzinach w naszym mieście salon BMW funkcjonuje.

bmw salon samochodów tej marki w Polsce

Nie tylko zakup, ale również serwis

W salonie BMW zakupić możemy nie tylko samochodu zupełnie nowe. W ofercie znajdują się także modele używane, będące w bardzo dobrym stanie. Jest to znacznie korzystniejszy wybór, ponieważ przykładowe BMW serii 1 jest o prawie 38 000 tysięcy tańsze od modelu nowego, a jego przebieg wynosi zaledwie 30 900 km. W przypadku awarii w zakupionym aucie, będziemy mogli skorzystać z usług serwisu, który znajduje się w salonie BMW.

Jazda próbna

Przetestowanie, jak samochód się prowadzi i jak my czujemy się za kierownicą wybranego modelu to ważny krok, który powinien być zrobiony przed zakupem. Na stronie internetowej wybranego salonu BMW znajdziemy formularz, za pomocą którego będziemy mogli umówić się na jazdę próbną.

Wystarczy podać kilka informacji, takich jak odpowiadający nam termin spotkania, model samochodu, który obecnie posiadamy, model, którym jesteśmy zainteresowani oraz planowana data zakupu.

Opinia dość ważna

Przed wybraniem salonu dobrze zapoznać się z jego ocenami i pozycją w rankingach internetowych. Większość salonów ma bardzo wysokie noty i mnóstwo pozytywnych opinii. Jednak zdarzają się wyjątki i takich wyjątków należy unikać, dlatego dobrze jest znać zdanie innych klientów na temat tego konkretnego salonu, z którego usług zamierzamy skorzystać.

Ranking najlepszych odżywek do rzęs – odżywka do rzęs, serum do rzęs

0
odżywka do rzęs

Odżywki do rzęs to ostatnio bardzo rozchwytywane preparaty. Każda kobieta pragnie mieć gęste i długie rzęsy, które podkreślą spojrzenie, dodadzą seksapilu i sprawią, że uwodzenie swoim wyglądem będzie jeszcze łatwiejsze. Warto przed zakupem sprawdzić, czego oczekujemy od wymarzonej odżywki, czy jest bezpieczna dla organizmu i co może nam zagwarantować. W skrócie – jaka jest najlepsza odżywka. Nasz ranking pomoże Ci w podjęciu decyzji, a po systematycznym stosowaniu wybranego środka, na pewno dostrzeżesz różnicę w gęstości rzęs.

Jaka powinna być najlepsza odżywka do rzęs?

Po zakupie upatrzonego preparatu oczekujemy, że szybko zapewni nam wymarzony efekt a jego stosowanie nie będzie dla nas trudne. Zazwyczaj w wyborze kierujemy się łatwością użytkowania, skutecznością i czasem działania. Idealna odżywka nie tylko pogrubi nasze rzęsy, ale również je wydłuży, odżywi i sprawi, że będą o wiele mocniejsze i odporne na codzienne zabiegi kosmetyczne. Jako, że naciski otoczenia są coraz większe, to ważne by efekty odżywienia było widać po kilku tygodniach. Pamiętajmy, iż czarodziejskie obietnice dystrybutorów nie powinny przesłonić nam podstawowego kryterium – bezpieczeństwa. Środek nie może nas podrażniać, negatywnie oddziaływać na oczy czy sprawiać dyskomfort.

Ranking odżywek do rzęs – pomagamy wybrać najlepszą odżywkę!

Aby pomóc w wyborze napisaliśmy ranking, w którym uszeregowaliśmy najlepsze odżywki do rzęs według działania, ilości aktywnych składników i preferencji kobiet. Przede wszystkim ważne dla nas były podstawowe punkty w doborze preparatu: szybkie działanie, efektywność, bezpieczeństwo i łatwość aplikacji.

 1. Essence, Lash & Brow Gel Mascara To znana i lubiana odżywka do rzęs, dzięki której bez trudu sprawimy, że rzęsy oraz brwi staną się nam posłuszne – żelowa konsystencja ułatwia aplikację oraz nadaje rzęsom i brwiom prawidłowy, pożądany kształt. Systematyczne stosowanie zapewni zdrowe i wypielęgnowane rzęsy. Maskara ma przyjazną cenę, każdy może sobie na nią pozwolić.

 

 1. MIYO, Lash Conditioner Odżywka na każdą kieszeń, która dzięki lekkiej, żelowej konsystencji pozwala na rozprowadzenie składników odżywczych po wszystkich rzęsach. Odżywienie i regeneracja zniszczonych włosków odbywa się dość szybko. W składzie produktu znajdziemy keratynę i prowitaminę B5. Co ważne, odżywka jest hipoalergiczna i testowana okulistycznie, na pewno nie zrobimy krzywdy naszym oczom. Warto wiedzieć, że tym żelem możemy również układać brwi – jednym krokiem zadbamy o właściwy wygląd oraz nawilżenie.

 

 1. Mavala, Double-Lash Kolejne miejsce zajmuje odżywka znanej szwajcarskiej firmy Mavala. Produkt ma konsystencje olejku, dzięki czemu wyjątkowo łatwo rozprowadza się na całej długości rzęs. Producent zapewnia, że odżywka zapobiega wypadaniu rzęs, wzmacnia je, odżywia, wydłuża, zagęszcza i pogrubia! Oleista konsystencja nie skleja włosków, a pierwsze efekty widoczne są już po 10 dniach systematycznego stosowania. Po miesiącu aplikowania rzęsy są o wiele bardziej zagęszczone i spektakularnie pogrubione. Kosmetyku możemy używać jako bazę pod tusz, co ułatwi jego nałożenie, nakładanie na brwi też przyniesie pozytywne skutki. Odżywka do rzęs jest bezpieczna, nie powoduje alergii.

 

 1. Hean, Volume Growing Lashes Stimulator Ten produkt zachwyci każdą kobietę! Odżywka marki Hean, to także tusz, dzięki czemu nie musimy wydłużać czasu porannego makijażu. Specjalny skład wzmocni rzęsy i pobudzi je do wzrostu. Tusz nada włoskom intensywny odcień, zapewni optymalne pokrycie kolorem i dokładnie je rozdzieli oraz wydłuży. Szczoteczka jest bardzo precyzyjna, nie sprawia trudności podczas nakładania preparatu. Efekty zobaczymy po 4 tygodniach regularnego stosowania. W składzie odżywki znajdziemy: proteiny pszeniczne, keratynę, D-panthenol oraz innowacyjny składnik WidelashTM, który ma za zadanie pobudzić rzęsy do wzrostu.

 

 1. Revitalash, Nouriche Eyelash Conditioner Uwielbiana przez kobiety odżywka Nouriche potrafi zdziałać cuda! Dzięki starannie dobranym składnikom nadaje się dla osób o wrażliwej oprawie oczu. Po kilkumiesięcznej terapii, nawet z bardzo osłabionych rzęs wyczaruje obiekt pożądania. Głównym celem odżywki jest intensywna regeneracja i pobudzenie wzrostu włosków, ponadto dzięki aloesowi, witaminom, aminokwasom i kompleksowi nanopeptydów mocno nawilży rzęsy i wzmocni cebulki. Odżywka do rzęs jest bardzo wydajna, gdyż jedno opakowanie starcza aż na 6 miesięcy regularnego stosowania! Precyzyjny aplikator pozwoli bez trudu nakładać odpowiednią ilość specyfiku. Odżywka jest również przetestowana pod kątem alergicznym – nie wywołuje podrażnień ani nie powoduje pieczenia oczu.

 

 1. Nanolash, Eyelash Conditioner Kolejny produkt, to znana wśród miłośniczek kosmetyków odżywka. Wydajne serum zapewni spektakularne efekty już po 4 tygodniach stosowania. Receptura została oparta na naturalnych składników, które zostały starannie wyselekcjonowane. Bezpieczna formuła odżywki nie podrażnia powiek czy oczu. Serum wchłania się bardzo szybko, już po kilku sekundach nie ma jego śladu na naszych powiekach. Nanolash tworzy barierę ochronną, która wzmacnia cebulki, przyspiesza wzrost włosków, pogrubiają je i intensyfikuje głębię koloru, ponadto zapobiega kruszeniu, wypadaniu i łamaniu się rzęs.

 

 1. Revitalash, Eyelash Advanced Conditioner Miejsce na podium zawdzięcza niepodważalnym efektom, z których zadowolone są kobiety na całym świecie. Odpowiednio dobrana formuła zapewnia stymulację wzrostu, wydłużenie, pogrubienie oraz większą gęstość! Ekstrakty roślinne zawarte w produkcie – żeń-szeń, pszenica, nagietek lekarski, zielona herbata – przyspieszają ostateczny efekt, ponieważ różnicę zauważyć można już po 3 tygodniach stosowania! Odżywka nie powoduje podrażnień, jest w 100% bezpieczna, została przetestowana dermatologicznie oraz oftalmologicznie.

ranking odżywek do rzęs - najlepsza

1 Regenerum, Serum do rzęs Pierwsze miejsce zajmuje odżywka Regenerum! To wysokiej jakości serum regeneracyjne, które zapewnia podwójne działanie. Nie tylko pielęgnuje rzęsy, ale również je regeneruje już od samych cebulek! Ciekawym patentem jest podwójne opakowanie. Połowa serum, to eyeliner, którym odżywkę do rzęs nakładamy na linię rzęs – ma to na celu przyspieszyć wzrost włosków, zagęścić je oraz pogrubić strukturę. Ponadto ekstrakt ze świetlika koi i łagodzi skórę powiek. Z drugiej strony buteleczki mamy szczoteczkę, którą nakładamy specyfik na całą długość rzęs. Prowitamina B5, witamina E i żel aloesowy nawilżają, uelastyczniają i wzmacniają rzęsy oraz widocznie ograniczają ich wypadanie.

Tanie ubrania online zawsze będziemy mogły kupić

0
tanie ubrania

Jak kupić tanio ubrania dobrej jakości, z całą pewnością pytanie to nurtuje wiele osób. Przeczytaj, jak możesz kupić dobrej jakości tanie ubrania – w naprawdę bardzo niskich cenach.

Mniej a lepiej

Przede wszystkim naprawdę bardzo być wiernym zasadzie, by kupować mniej i lepszej jakości, niż kilka rzeczy, które szybko się zniszczą. Dlatego też każde zakupy trzeba robić z listą w ręku, by nie ulegać impulsom spowodowanym przez wyprzedaże czy promocje. Z promocji trzeba korzystać z głową.

Ustalaj budżet

Warto ustalić budżet, który możemy przeznaczyć na zakupy i się go trzymać.

Wyprzedaże

Zdecydowana większość osób Lubi wyprzedaże i często z nich korzysta. Jednak trzeba uważać, ponieważ wyprzedaże, jak mało co, sprzyjają impulsywnym zakupom. Działają na naszą psychikę i często im ulegamy, nawet jeśli nie planowaliśmy żadnych zakupów. Dlatego wyprzedaże nigdy nie mogą być dla nas wyznacznikiem zakupów. Powinna być nim przygotowana przez nas lista i budżet. Korzystaj z nich, by to co jest na Twojej liście kupić taniej ubrania.

tanie ciuchy mogą być dobrej jakości

Końcówka sezonu

Kończący się sezon jest dobrym czasem na zakupy tanich ubrań w bardzo atrakcyjnych cenach. Stosuj tę zasadę szczególnie do elementów swojej szafy, które są bardzo drogie w pierwszej cenie. Na przykład wełniany płaszcz, skórzana kurtka, kurtka puchowa. Jeśli wiesz, że w przyszłym roku będziesz potrzebowała nowej puchówki, poluj na nią na koniec zimy. Ceny są wtedy obniżone nawet o 70-80%. Owszem, niewiele już ją ponosisz w obecnym sezonie, ale Twoja kieszeń nie odczuje tak boleśnie tego zakupu. Wybieraj tanie ubrania w klasycznych fasonach, które nie wychodzą z mody. Końcówka sezonu to też dobry czas na znalezienie elementów garderoby, które nosimy zarówno wiosną/latem, jak i jesienią/zimą. Na przykład tanie ubrania jak koszule, jeansy, kardigany, dodatki.

 

Kluby zakupowe/zniżki po zapisaniu się na newsletter

Przede wszystkim trzeba się zastanowić, czy rabat, który otrzymamy jest odpowiednią ceną za podanie naszych danych osobowych. Firmy wykorzystują je w celach marketingowych, a wysyłane wiadomości i sms-y ze zniżkami mają skłonić nas do nieplanowanych zakupów. Jeśli często ulegamy takim chwytom marketingowym, nie warto podawać swoich danych. Na dłuższą metę nam się to opłaci tym bardziej, że często zniżki są bardzo symboliczne. Nie zbieraj wielu kart, staraj się być ostrożnym, jeśli chodzi o podawanie danych osobowych. Jeśli jesteśmy przywiązani do określonych marek, to naprawdę warto sprawdzić, czy istnieje klub zakupowy, który pozwoli nam korzystać ze zniżek. Klubowicze są powiadamiani o specjalnych akcjach rabatowych, często dostępnych tylko za okazaniem karty.

Jeśli kupujesz tanie ubrania przez Internet, to koniecznie porównaj cenę danej rzeczy w innych sklepach. Jeśli istnieje atrakcyjna zniżka po zapisaniu się na newsletter, skorzystaj z niej. Warto jednak sprawdzić od jakiej kwoty obowiązuje przyznany nam rabat. Często istnieją ograniczenia czasowe takiej zniżki. Nie podaj nigdy adresu e-mail, z którego korzystasz na co dzień, bo po jakimś czasie, skrzynka odbiorcza będzie zaśmiecona od ofert sklepów internetowych. To też łatwa droga do impulsywnych zakupów i uprawiania window shoppingu w sieci, który jednak zabiera czas.

Plank – krótki trening na super brzuch

0
plank

Plank inaczej nazywana deską, kojarzysz to ćwiczenie? To jedno z najpopularniejszych ćwiczeń na płaski brzuch i wzmocnienie korpusu całego ciała. To dzięki niemu mięśnie stają się mocniejsze, a postawa ciała staje się i temu bardziej prawidłowa.

Jak wygląda plank? Jak go wykonywać?

Zrób podpór przodem na ugiętych ramionach, łokcie ułóż w jednej linii pod barkami, przedramiona połóż na ziemi. Nogi ustaw na szerokość bioder, palce stóp na ziemi. Ułóż głowę tak, by była przedłużeniem tułowia. Napnij całe ciało, zwłaszcza mięśnie brzucha i trzymaj ile potrzeba. I najważniejsze nie zapominaj o regularnym oddychaniu.W czasie wykonywania deski nie powinnaś poruszać ciałem, brzuch powinien być napięty cały czas, a ćwiczenia powinny być wykonywane w sposób ciągły bez odpoczynku. Trening ten możesz wykonywać praktycznie codziennie.Regularnie wykonywana planku spowoduje , że pierwsze efekty wizualne możesz zaobserwować już po miesiącu ćwiczeń. Zalet deski jest bardzo dużo. Wydaje się prostym, mało męczącym ćwiczeniem, a angażuje do pracy praktycznie całe ciało, wzmacnia, wysmukla i rzeźbi.

Jak zacząć?

Bardzo prosto zacznij od wykonywania deski 2-3 razy w tygodniu, początkowo staraj się wytrzymać w pozycji około 30 sekund. Z każdym kolejnym tygodniem, wydłużaj czas o kolejne 15-20 sekund, dzięki czemu tkanka mięśniowa będzie się rozwijać. Początkowo utrzymanie się w plank może być bardzo trudne, jednak z czasem wykonywanie ćwiczenia będzie coraz łatwiejsze. Po opanowaniu podstaw można przejść do innej formy plank np. side plank albo plank mountain climber, czyli deska z przyciąganiem naprzemiennie nóg do klatki piersiowej.

ćwiczenia plank - czy skuteczne i dlaczego

Plank efekty – czyli w jaki sposób i jak często wykonywać ćwiczenia plank, by zauważyć różnicę

Ćwiczenia plank – efekty przynoszą ze sobą tylko w sytuacji, gdy są wykonywane w odpowiedni sposób i w odpowiedniej częstotliwości. Nie potrzeba w ich przypadku ogromnego wysiłku i nakładu pracy, takiego jak w sytuacji ćwiczeń biegowych lub ćwiczeń na siłowni. Wystarczy takie ćwiczenia wykonywać co drugi dzień, starając się wykorzystać jak najwięcej ich kombinacji. Najbardziej optymalne są sesje po minimum 10 różnych ćwiczeń z tej kategorii, utrzymując określoną pozycję przez około minutę i dając odpocząć ciału przed kolejną figurą przez około pół minuty. W ten sposób 15-minutowe serie ćwiczeń plank co drugi dzień można przełożyć na doskonale prezentujący się brzuch. Należy przy tym pamiętać, by dostosować te ćwiczenia do swoich możliwości fizycznych. Jeśli mamy problem z wykonaniem takiej serii od razu, warto jest podejść do tego stopniowo, starając się powoli zwiększać intensywność ćwiczeń. Szczególnie wskazane jest to w sytuacji, gdy w trakcie ćwiczenia odczuwamy, że mięśnie się nam „trzęsą” lub gdy pojawia się pieczenie mięśni brzucha na drugi dzień po wykonaniu serii ćwiczeń. Ostrożność jest też wymagana w sytuacji posiadania przez osobę ćwiczącą nieco większej nadwagi. Należy przyzwyczaić wówczas ciało do takiego wysiłku, starając się znaleźć optymalne rozwiązanie w kwestii czasu i ilości ćwiczeń plank wykonywanych w dziennej serii.

Osteoporoza – czym jest?

0
osteoporoza

Dzisiejszy styl życia – pośpiech, fatalna dieta, używki oraz brak ruchu – silnie wpływa na nasze zdrowie. Nie zdajemy sobie sprawy, że takie postępowanie również nie jest obojętne dla naszych kości. Osteoporoza to choroba, której rozwojowi sprzyjają wyżej wymienione czynniki.

Czym jest osteoporoza?

Często pacjent, słysząc od lekarza diagnozę, jaką jest osteoporoza, nie rozumie istoty tej choroby. Nie każdy lekarz dysponuje wystarczającą ilością czasu, aby należycie wyjaśnić jej charakterystykę i zapoznać go z nią. Słowo „osteoporoza” pochodzi z języka greckiego i już samo tłumaczenie daje wiele informacji na temat tej choroby; osteon oznacza „kość”, a porus „otwór”, można więc przetłumaczyć to jako „dziurawa kość”. Osteoporoza to postępująca metaboliczna choroba całego szkieletu człowieka. Dochodzi w niej do zmniejszenia gęstości kości („mniej kości w kości”), następuje też zmiana jej wewnętrznej struktury, przez co szkielet staje się bardziej kruchy i podatny na złamania. Dzieje się tak dlatego, że procesy niszczenia i odbudowy kości, które u zdrowego człowieka pozostają w równowadze, u chorych na osteoporozę przesunięte są w stronę degradacji (człowiek traci więcej tkanki kostnej, niż jest w stanie odbudować).

jakie są objawy i jak leczyć osteoporozę

Objawy osteoporozy

Objawy osteoporozy zależne są od liczby i obszaru złamań. Złamanie przedniej krawędzi kręgu może przebiegać bezobjawowo,chory nie uskarża się wówczas na ból, lub skąpoobjawowo w postaci dyskomfortu przy staniu lub siadaniu. Częściej początek osteoporozy objawia się ostrym bólem, pojawiającym się nagle, niespodziewanie, nawet przy wykonywaniu codziennego lekkiego wysiłku. Ruchy kręgosłupa są bardzo ograniczone, a ból wzmaga się przy kaszlu czy kichaniu. Chory potrafi dokładnie zlokalizować miejsce bólu. Złamaniom często towarzyszy brak apetytu oraz wzdęcia brzucha. Spożywanie pokarmów daje uczucie pełności w nadbrzuszu i nasila ból w miejscu złamania. Ponadto zmienia się sylwetka, występuje deformacja klatki piersiowej, zwana garbem lub garbem wdowim, który jest wynikiem kompresyjnych złamań przednich części wielu kręgów. Plecy pacjenta są zgarbione, zaokrąglone, dochodzi do obniżenia wzrostu. Kolejne złamania pogłębiają kifozę piersiową, zmniejszają wzrost, aż do chwili, kiedy łuki żebrowe zaczną opierać się o talerze biodrowe. Pojawiają się wtedy ból oraz wiele działań niepożądanych ze strony narządów klatki piersiowej i jamy brzusznej. Występuje zaburzenie funkcji trawiennej, a zmniejszenie aktywności ruchowej przewodu pokarmowego nasila występujące już zaparcia. Przy upośledzonej sprawności ścian klatki piersiowej pacjenci z osteoporozą częściej chorują na zapalenie płuc i dolegliwoście zatorowo-zakrzepowe. Inne symptomy dają złamania kości długich. Pojawiają się złamania kości promieniowej w obrębie nadgarstka, zazwyczaj, gdy podczas upadku próbujemy się podeprzeć ręką. Należy je nastawić i unieruchomić w opatrunku gipsowym na parę tygodni. Złamania górnego odcinka kości udowej (złamanie szyjki kości udowej i złamania krętarzowe) występują często przy błahych urazach, potknięciu się o dywan, próg czy wręcz mocniejszym nadepnięciu nogą. Wówczas konieczne jest poddanie pacjenta interwencji chirurgicznej i hospitalizacji.

KASZA JAGLANA – WŁAŚCIWOŚCI LECZNICZE I WARTOŚCI ODŻYWCZE

0
kasza jaglana

Kasza jaglana jest produktem o którym nie tylko wiele osób słyszało, ale również mało kto jej nie próbował. Otrzymuje się ją z nasion prosa. Należy ona do produktów bezglutenowych, dlatego jest tak wyjątkowa pośród wszystkich zbóż. Kasza ta posiada bardzo mało skrobi, ale za to dużo białka, które jest łatwo przyswajalne. Wyróżnia się także dużą zawartością: cynku, żelaza i witamin z grupy B1, B2 oraz B6. Dodatkowo jest ona też produktem łatwostrawnym i nie zakwasza naszego organizmu. Poza tym pomaga ona w przywróceniu optymalnego Ph i ma właściwości prebiotyczne. Ważne jest to, że kasza jaglana nie uczula, ponieważ nie zawiera glutenu. O tym rodzaju kaszy powinny pomyśleć przede wszystkim osoby chorujące na celiakię oraz na niedokrwistość.

Ochrona serca

Kasza jaglana jest najlepszym produktem, który pomoże nam ochronić serce. Zawiera ona w sobie dużą dawkę magnezu i potasu. To one właśnie obniżają ciśnienie krwi oraz sprawiają, że ryzyko ataku serca lub zawału jest niższe. Dodatkowo jest to naturalny sposób na ochronę układu naczyniowo-sercowego, może więc poprawić jego funkcjonowanie.

kasza jaglana jakie ma wlasciwosci

Zapobieganie cukrzycy

Niestety obecnie cukrzyca jest bardzo poważnym schorzeniem. Choruje na nią coraz więcej osób. Kasza jaglana dzięki wysokiej ilości magnezu odgrywa ważną rolę w leczeniu cukrzycy. Magnez zwiększa efektywność receptorów insulinowych i glukozowych.

Regulacja poziomu cholesterolu

Jeśli chodzi o cholesterol to wielu się z nim zmaga, chociaż mało kto zdaje sobie sprawę z tego, jak on wpływa na nasz stan zdrowia. Aby nasze serce było zdrowe, jego poziom we krwi musi być optymalny. Kasza jaglana jest bogata w błonnik, więc obniża poziom złego cholesterolu (LDL) oraz podnosi poziom tego dobrego (HDL).

Oczyszczenie organizmu

Kasza jaglana oczyszcza również nasz organizm. Proso zawiera antyoksydanty, dlatego jest stosowane osłonowo przed wolnymi rodnikami, tymi które przyczyniają się do chorób nowotworowych. Dodatkowo substancję przeciwutleniające pomagają oczyścić nasz organizm z toksyn. Zwłaszcza tych, które znajdują się w nerkach i wątrobie.

Makroskładniki

Wystarczy jedna szklanka ugotowanej kaszy, aby dostarczyć naszemu organizmowi 207 kalorii, 2 g błonnika, 6g białka, 41g węglowodanów oraz 2g tłuszczu.

Można podawać ja na różne sposoby. Możemy ją ugotować na mleku na przykład z dodatkiem bakalii. Idealnie komponuje się też z mięsami, zupami i w zapiekankach. Warto jest więc włączyć ją do naszej codziennej diety, ponieważ wpływa ona bardzo pozytywnie na nasze zdrowie. Dodatkowo ma spore ma wartości odżywcze.

Tanie markowe ubrania znajdziemy w sklepach online

0
Tanie markowe ubrania

Twoim marzeniem jest markowa torebka, ekskluzywna bielizna, świetnej jakości płaszcz ekskluzywnej marki ale ceny w sklepach skutecznie Cię odstraszają? Markowe ubrania budzą spore pożądanie wśród wielu osób, a przy tym wcale nie musza kosztować dużych pieniędzy. Tanie markowe ubrania najbardziej opłaca kupować się w sklepach online. Znajdziemy w nich bardzo bogata ofertę asortymentu za stosownie niska cenę. Markowa odzież przede wszystkim interesuję nam z powodu wysokiej jakości. Często znane marki stosują nowoczesne technologie przy wytwarzaniu oferowanej przez siebie odzieży i zatrudniają uzdolnionych projektantów, których rolą jest stworzenie oryginalnych krojów. Posiadanie takiej odzieży pozwoli nam na zaprezentowanie się w ważnej dla nas sytuacji. Zdarza się jednak, że ubrania są niskiej jakości a ich zawyżona cena wynika jedynie z rozpoznawalności marki. Warto przed każdy zakupem droższych ubrań zorientować się, czy są one faktycznie lepszej jakości i warte swojej ceny.

Atrakcyjne promocje dla każdego

Wiele osób, kupując markowe ubrania, kieruje się prestiżem, który wynika z faktu ich posiadania. Wyprzedaże i promocje, które oferują nam sklepy internetowe sprawią, że zakupy będą przyjemne i nie wydamy na nie bardzo dużych pieniędzy. Tanie markowe ubrania stają się dzięki temu na wyciągnięcie ręki i są naprawdę łatwo dostępne dla wszystkich. Zarówno w szerokiej palecie fasonów jak i wielu rozmiarach. Ubrania, które są modne w danym sezonie, zwykle kosztują więcej i są bardziej rozchwytywane. Jest to właśnie powód dla którego decydujemy się na kupno markowej odzieży. Warto również przejrzeć strony ze sklepami internetowymi projektantów. Wszyscy projektanci oprócz kolekcji mają również tak zwane wzory. Są to ubrania pokazowe lub wystawowe, prawie identyczne jak te w sklepach. Europejskie stolice mają zazwyczaj po kilka dużych domów towarowych, gdzie znajdziesz mnóstwo mody od projektantów. Mamy do nich dotęp właśnie poprzez sklepy internetowe. Możemy wyglądać zachwycająco i ubierać się jak gwizdy za naprawdę nie wielkie pieniądze. Wystarczy tylko umieć  szukać okazji i przeglądać takie strony na bieżąco.

markowe ubrania nie muszą być drogie

Oszczędzanie na ciuchach to wiele korzyści

Bardzo często sklepy z tanimi markowymi ubraniami online oferują nam wiele promocji i wyprzedaży. Warto z nich skorzystać ponieważ jest to przede wszystkim bardzo opłacalne. Posiadanie w swojej garderobie markowej odzieży wysokiej jakości to mnóstwo korzyści dla wszystkich osób i gwarancja czerpania z niej bardzo dużej radości. Tanie markowe ubrania są rozwiązaniem dla osób pragnących nosić ciuchy znanych projektantów, ale którzy nie mogą sobie na nie często pozwolić ze względów finansowych. Widzimy więc, że można znaleźć wiele powodów, które przemawiają za kupowaniem firmowych ubrań.

Koszt budowy domu 100m2 pod klucz

0
koszt budowy domu 100m2 pod klucz

Jak kosztowna jest taka inwestycja?

Zacznijmy od tego, że budowa domu odkąd możemy pamiętać, była kosztowne. Niekiedy możemy mieć wrażenie, że mimo dawnych niekorzystnych warunków ludzie zazwyczaj mieszkali w domach. Jest to po części prawdą. Wystarczy, że zaobserwujemy, jak to wszystko wygląda w obecnych realiach. Dziś zwykłe mieszkanie na ósmym piętrze bloku może kosztować około stu pięćdziesiąt tysięcy. Biorąc jeszcze średnie zarobki ludzi w naszym kraju, to bez wątpienia dojdziemy do wniosku, że nie każdy może sobie pozwolić nawet na zakup mieszkania za gotówkę. W tym celu ludzie zaciągają kredyty hipoteczne i następnie spłacają je, przez kilkadziesiąt lat. Uważa, że nie jest to dobre rozwiązanie, ale nie zawsze mamy na to wypływ. Mieszkać przecież gdzieś musimy. Jeśli chodzi o domy, to sprawa wygląda niezbyt ciekawie. Najtańsze możemy zakupić za około sto dwadzieścia tysięcy. Dotyczy to budynków o naprawdę skromnych metrażach. Jeśli chodzi o budowę domu na własną rękę, to możemy zaoszczędzić w ten sposób około kilkudziesięciu tysięcy. Wszystko jednak zależy od naszego projektu i wymagań. Średni koszt budowy domu 100m2 pod klucz to wydatek rzędu przynajmniej dwustu tysięcy.

koszty budowy mogą być zaskakujące

Od czego zależy koszt budowy domu 100m2 pod klucz?

Na cenę ma wpływ wiele czynników. Tak naprawdę sami decydujemy, ile jesteśmy w stanie zapłacić i w ten sposób ustalamy, jak będzie wyglądał dom. Pierwszym wydatkiem, który nie jest związany z samym domem, jest zakup działki budowlanej. Jest to całkiem spory wydatek. Oczywiście im gorsze położenie danego terenu, to, tym mniej zapłacimy. Jednak kto chciałby mieszkać z dala od społeczeństwa. Jest to jakieś rozwiązanie, ale raczej na stare lata. Nie ukrywajmy więc, że działka może kosztować także około stu tysięcy. Jednak nie liczymy tego do budowy domu. Załóżmy, że działkę już mamy. Na samym wstępie należy wykonać projekt domu oraz ustalić kosztorys. W międzyczasie trzeba uzyskać także wszelkie zgody i pozwolenia, a to samo w sobie potrafi być bardzo czasochłonne. Warto, więc oddać to zajęcie swojej księgowej. Mamy wtedy spokój i nie musimy marnować swojego czasu w urzędach. Jeszcze przed wizytą u architekta najlepiej jest skorzystać z kalkulatora budowy. Są to proste programy, które podlicza dla nas średni koszt całej budowy. Znajdziemy je za darmo w internecie. Ich działanie nie będę wyjaśniał, bo nawet nowy użytkownik bez problemu poradzi sobie z ich obsługą. Koszt budowy domu 100m2 pod klucz jest zależny w głównym stopniu od technologii, w jakiej zdecydujemy się go wybudować. Obecnie do wyboru jest wiele innowacyjnych rozwiązań. Bardzo prosto jest znaleźć rozwiązanie o wiele bardziej wydatne od domów murowanych. Nie można zapomnieć, że dom planujemy wybudować pod klucz. Oznacza, to, że będzie on gotowy do zamieszkania po samej budowie. Warto, więc znaleźć dobrą firmę, która wykończy wnętrze, tak jak będziemy chcieli. Dom ma się przede wszystkim podobać właścicielem i szalone warianty różnego wykończenia budynku są jak najbardziej dopuszczalne.

ZOBACZ TEŻ