Gdzie znajdziemy gluten, czyli czego unikać?

0

O żywności gluten free od jakiegoś czasu jest głośno, a w sklepach i kawiarniach można spotkać wiele bezglutenowych produktów. Jak rozpoznać, gdzie jest gluten, jakie mogą być konsekwencje spożywania nasion pszenicy i jak leczy się nadwrażliwość na gluten?

Seszele co warto zobaczyć podczas wycieczki

0

Seszele to bardzo popularne wśród turystów wyspy, które położone są na Ocenie Indyjskim. Warto wspomnieć o tym, że Seszele stanowią tak naprawdę grupę 115 oddzielnych wysp pochodzenia koralowego i wulkanicznego. Główne archipelagi tego pięknego kraju to Wyspy Wewnętrzne i Zewnętrzne. Największą wyspą jest Mahe, na której zresztą znajduje się stolica kraju, czyli Victoria.

Co warto zobaczyć?

Na Seszelach tak naprawę można zobaczyć prawie wszystko. Warto wybrać się przede wszystkim do Victorii, która jest jedną z najmniejszych stolic na świecie. Osoby, które lubią pasywny wypoczynek powinny skierować się na północ i wypoczywać na plaży Machabee. Osoby, które z kolei preferują aktywny wypoczynek, powinny jak najszybciej sprawdzić okoliczne górskie trasy, a w szczególności niesamowity Park Morne Seychelles. Najpiękniejsze plażę na Seszelach to Baie Lazare i Takamaka, które zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wymagających urlopowiczów.

O czym należy pamiętać

Wycieczki na Seszele z biura podróży https://logostour.pl/kraje/seszele cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, ale wybierając się do tego kraju pamiętać należy o kilku bardzo ważnych sprawach. Przez większość roku temperatura przekracza 30 stopni, a co najważniejsze wilgotność powietrza oscyluje w granicach 85%. Przy takiej pogodzie pamiętać należy o dużym zapasie wody pitnej i o kremie przeciwsłonecznym. Seszele są idealnym miejscem do nurkowania, dlatego też warto zabrać ze sobą sprzęt albo chociaż okulary do pływania. Pod wodą jest tak samo kolorowo jak na lądzie. Wycieczki na Seszele nie należą do najtańszych, dlatego też warto dokładnie zaplanować całą podróż, aby maksymalnie wykorzystać każdą godzinę.

Wodospady

Najpiękniejsze wodospady można znaleźć w Parku Narodowym Morne Seychellois, który znajduje się na wyspie Mahe. Oprócz zwiedzania wodospadów warto spróbować lokalnych ryb i napojów kokosowych, które zaspokoją podniebienia nawet najbardziej wymagających smakoszy. Kuchnia morska jest nie tylko bardzo smaczna, ale przede wszystkim bardzo zdrowa, dlatego też nie warto jej sobie odmawiać.

W jaki sposób używać myjki Leifheit?

0

Mycie okien to prawdziwa udręka. Chyba każdy, kto choć raz miał (nie)przyjemność czyścić szyby wie, jak dużo trzeba pracy, aby te były czyste i jednocześnie lśniły bez smug. Profesjonaliści są zgodni, że bez dodatkowych sprzętów okna idealnie umyć się nie da. Zwykle produkty są drogie i nieefektywne przy kilku szybach w mieszkaniu. Jednak jest jeszcze jedno rozwiązanie, które zachwyci każdego – myjka ręczna Leifheit. Sprawdź jak jej używać!

Parę faktów na temat powstawania blizn

0

Każdy z nas orientuje się, dlaczego powstają blizny na ciele. Najczęściej bowiem ich pojawienie się powiązane jest z urazami, aczkolwiek należy też wiedzieć, że blizny mogą powstać po chorobach dermatologicznych, a także w wyniku operacji chirurgicznych. Można również dowiedzieć się ze stron specjalistycznych innych ważnych faktów związanych z bliznami.

Jak zmusić kogoś, by przestał pić?

0

Powyższe pytanie na pewno zadają sobie osoby, które borykają się z problemem alkoholowym kogoś w rodzinie lub bliskiego znajomego. Prawda jednak jest taka, że nie możemy zrobić nic, dopóki osoba mająca problem alkoholowy sama przed sobą nie przyzna, że jest uzależniona. Nie warto stosować szantaży, gdyż nie wywołamy w kimś takim wyrzutów sumienia. A jeśli tak, to na chwilę.

Nigdy nie rób tych 5 rzeczy, jeśli stosujesz odżywkę do rzęs

0

Zdecydowałaś się na kurację odżywką do rzęs? Wspaniale! Dzięki niej rzęsy w niedługim czasie powinny urosnąć długie, stać się mocne, zdrowe i gęste. Powinny… jeśli pozwolisz odżywce działać. Są sytuacje, kiedy odżywka nie działa tak jak trzeba, a wina najczęściej (zupełnie nieświadomie) leży po naszej stronie. Uświadamiamy czego NIE robić, aby odżywka miała moc.

Subtelny blask, rozświetlenie i wyszczuplenie twarzy? Tylko z różem Maybelline!

0

Róże Maybelline to produkty uwielbiane przez kobiety na całym świecie. Dlaczego tak się dzieje? Zawsze uważałaś, że róż do policzków to zbędny gadżet w twojej kosmetyczce? Nic bardziej mylnego! Chciałabyś kupić róż, jednak nie wiesz nawet, jak go używać, a tym bardziej, jak dobrać właściwy odcień do swojego typu urody? Dowiedz się, w jaki sposób działają róże Maybelline i poznaj porady profesjonalistów w nakładania różu i modelowaniu twarzy makijażem!

Portal o kryptowalutach

0

Kryptowaluty – to dzisiaj potężne narzędzie w świecie finansów i biznesu. Niestety dla wielu przedsiębiorców ciągle to sformowanie nie jest zbyt jasne. Co prawda – nie jest to też łatwe, jednak warto podjąć ten trud i zrozumieć zasady zarządzania kryptowalutami – na pewno się to opłaci!

Czym są kryptowaluty?

Na samym wstępie warto powiedzieć kilka słów o tym, czym w ogóle owe kryptowaluty są. Otóż choć na niektórych stronach spotkamy się ze stwierdzeniem, że kryptowaluty to po prostu internetowa waluta, to nie jest to prawda. Kryptowaluty bowiem mogą być środkiem płatniczym, ale wcale nie muszą. Mówiąc dość ogólnie dana jednostka kryptowaluty może mieć przełożenie w rzeczywistości zarówno na pieniądze, jak i na dobra, usługi czy nawet zakłady itd.

Giełdy kryptowalut na kryptoportal.pl

Gdzie się kupuje, wymienia i zarządza kryptowalutami? Oczywiście na odpowiednich giełdach. Jeśli chcemy zainteresować się tym tematem, to warto zapoznać się ze stroną kryptoportal.pl. Tam znajdziemy wiele artykułów i informacji odnośnie działania poszczególnych giełd.

Portal o kryptowalutach – giełdy, poradniki i inne

Oczywiście zanim zaczniemy obracać kryptowalutami na giełdzie, warto w ogóle zapoznać się z danym zagadnieniem tak, aby nic nie stracić a wiele zyskać. Dlatego też warto poczytać wcześniej artykuły na kryptoportal. pl. Znajdziemy tam naprawdę wiele pożytecznych informacji wytłumaczonych prostym, jasnym językiem. Ta witryna pomoże nam w krótkim czasie osiągnąć sukces – znajduje się tam wszystko, czego potrzebujemy!

Sposoby na radzenie sobie z problemami

0

Każdego dnia napotykamy wiele problemów, które często stanowią dla nas dużą blokadę w osiąganiu swoich celów i samorozwoju. Wszystko jednak leży w naszych rękach, ponieważ jesteśmy kowalami własnego losu. Owszem, wiele problemów może być naprawdę poważnych, jednak nie ma sytuacji, z której nie byłoby wyjścia. Przede wszystkim musimy skoncentrować się na naszych celach, do których dążymy i przestać rozpraszać się codziennymi błahostkami, które w rzeczywistości nie mają żadnego wpływu na nasze życie.

Rozgranicz to, co najważniejsze z tym, co jest mniej istotne

Najważniejsze są nasze życiowe cele. W momencie, gdy zaprzątamy sobie jednocześnie głowę błahymi problemami nie jesteśmy w stanie dążyć do tego, co dla nas najważniejsze. W każdym aspekcie życia musimy też podejmować decyzje, które będą dla nas jak najkorzystniejsze, przykładowo: często nasza praca nas nie satysfakcjonuje, lecz nie bierzemy pod uwagę zwolnienia się, ponieważ musimy zapewnić stały dochód naszej rodzinie.

W rzeczywistości jednak taka praca bardzo męczy nas psychicznie, z czego często nie zdajemy sobie sprawy i tkwimy w tym przez długi czas. Dlatego nie powinniśmy rezygnować z marzeń oraz samorozwoju – należy jak najszybciej rozpocząć poszukiwania nowej pracy.

Podziel problemy na konkretne kategorie

Gdy przytłacza nas nadmiar problemów nie warto podchodzić do rozwiązywania ich na raz. Warto wtedy podzielić je sobie na następujące kategorie:

 • pilne i ważne,
 • ważne, lecz nie aż tak pilne,
 • nieważne, ale dosyć pilne,
 • nieważne i niezbyt pilne.

Rozwiązywanie ich powinno następować właśnie w takiej kolejności, najważniejsze muszą być dla nas te kwestie, które dotyczą nas samych oraz naszych najbliższych i decydują o ważnych  kwestiach w naszym życiu. Jeśli zabierzemy się za wszystko jednocześnie, nasze problemy przytłoczą nas i przestaniemy sobie z nimi radzić, co więcej – możemy nabawić się problemów psychicznych.

Nie bierzmy sobie zbyt dużo na głowę

Wiele kwestii wydaje się dla nas być nie do rozwiązania i przytłaczają nas przez to jeszcze bardziej. Dlatego dobrze jest nauczyć się rozkładania ciężkich spraw na kilka części, gdzie będziemy rozwiązywać każdą po kolei.

Na każdy problem składa się kilka kwestii, każda z nich również ma wiele elementów, rozpracujmy więc każdy z nich i załatwmy w odpowiedniej kolejności. Nagle może okazać się, że wcale nie było to takie trudne, a załamywanie rąk i trapienie się przez długi czas było całkowicie zbędne.

Doceniaj swoje postępy

Ludziom często wydaje się, że liczy się tylko i wyłącznie cel, jednak wiele przeciwności, które pokonujemy po drodze są elementami składającymi się na nasz sukces, dlatego pamiętajmy by doceniać każdy postęp, który uczynimy.

Dobrym pomysłem jest nagradzanie się za kolejne sukcesy, dzięki czemu poczujemy się z tym o wiele lepiej i znacznie łatwiej będzie nam w dalszym ciągu dążyć do zamierzonego efektu. Pozbędziemy się tym samym dużej ilości stresów i nerwów, a zapewnimy świetne samopoczucie psychiczne. Nagrodą może być drobiazg, który sobie zafundujemy lub coś, co sprawia nam prawdziwą radość i pozwoli zrelaksować się lub odprężyć.

Nie podejmujmy walki samotnie

Wiele osób wstydzi się lub zwyczajnie nie chce prosić inne osoby o pomoc, nawet jeśli chodzi o najbliższych członków rodziny. Dlaczego reagujemy w taki sposób? Ponieważ nie chcemy obciążać najbliższych swoimi problemami, a także wmawiamy sobie, że zawsze ze wszystkim poradzimy sobie najlepiej sami.

W rzeczywistości wsparcie bliskich i przyjaciół może się okazać bardzo pomocne i dzięki niej o wiele szybciej i łatwiej rozwiążemy nasze problemy:

 • Jeśli weźmiemy wszystko sami na barki przytłoczymy się i zamkniemy w sobie, pogłębiając zły stan psychiczny.
 • Zwracając się o pomoc możemy liczyć na całkiem świeże i zupełnie inne spojrzenie na sprawę, którego my wcześniej nie dostrzegaliśmy.
 • Często jesteśmy zbyt słabi na to, by samemu rozwiązać wszystkie swoje problemy, nasi bliscy mogą przejąć część obowiązków lub rozwiązać za nas pewne kwestie, dzięki czemu kamień spadnie nam z serca.
 • Nie bądźmy z góry nastawieni na to, że nikt i tak nie będzie chętny by nam pomóc, wręcz przeciwnie – często po krótkiej rozmowie okazuje się, że otrzymamy ją bez większego zastanowienia.

Zmierzmy się ze swoimi problemami

Kiedy dopadnie nas natłok problemów musimy koniecznie stawić im czoła, najważniejsze są tu nasze uczucia, myśli, a przede wszystkim działania.

Kierując się następującymi wskazówkami możemy uporać się z nimi szybciej i łatwiej:

 • Nie ukrywajmy emocji, przede wszystkim złości i smutku, tłumienie ich w sobie niekorzystnie wpłynie na nasze samopoczucie psychiczne.
 • Zdawajmy sobie sprawę z wagi problemu, nie bagatelizujmy tego, co najważniejsze i nie wyolbrzymiajmy niektórych spraw do rangi niemożliwych.
 • Nauczmy się zapewniać sobie relaks i spokój każdego dnia.
 • Myślmy przede wszystkim optymistycznie, nastawmy się na to, że wszystko się uda, a my z pewnością osiągniemy nasz cel. Nie dopuszczajmy do siebie stwierdzenia, że czegoś nie uda nam się zrobić.

Jak udekorować dom na Święta?

0

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres. Z myślą o naszych bliskich staramy się robić wszystko, aby Święta były jak najpiękniejsze. To właśnie dlatego oprócz obowiązkowej choinki często decydujemy się także na kompleksowe upiększenie naszych domów i mieszkań na ten wyjątkowy czas. Podpowiadamy jak dekorować dom na święta i jakie ozdoby warto zastosować, aby jeszcze bardziej podkreślić wyjątkowość tych dni.

Po pierwsze świece ! Odpowiedni zapach i płomień sprzyjają tworzeniu niepowtarzalnej atmosfery. Wybierajmy szczególnie te aromatyczne o zapachu cynamonu czy też jabłek lub innych aromatów kojarzących się nam ze świętami.

Po drugie lampki i światełka. Nic tak bardzo nie kojarzy się nam ze świętami jak właśnie kolorowe lampki. zależnie od efektu które chcemy osiągnąć możemy wybrać lampki w jednym kolorze lub też różnych kolorowe lampki to spełnienie dziecięcych marzeń, natomiast jednokolorowe ozdoby są bardziej eleganckie. Wybór należy do nas.

Po trzecie inne elementy dekoracyjne. W okresie przedświątecznym sklepy przepełnione są świątecznymi dekoracjami. Warto umieścić w naszym domu kilka elementów. Mogą to być ozdobne poduszki, świąteczna pościel ty też koc albo śnieżne kule lub świąteczne figurki przedstawiające renifery, choinki czy też Świętego Mikołaja.

Po czwarte piękną ozdobą domu są także słodycze. samodzielnie wykonane i pięknie ozdobione pierniki upiększą świąteczny stół. i na koniec najważniejsze – świąteczna choinka ! Warto aby była duża, prawdziwa i bogato zdobiona. żywa choinka to piękny świąteczny zapach w całym mieszkaniu.

Dlatego warto się na nią zdecydować i przymknąć oko na wszechobecne, opadające igiełki. Wesołych świąt !

ZOBACZ TEŻ